Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

05. augusta 2021

Video: Tamara Kramar predstavuje debutový singel So SweetSvoj debutový singel Tamara zložila počas prvej karantény začiatkom pandémie na akustickej gitare.Zdieľať
Video: Tamara Kramar predstavuje debutový singel So Sweet

Tamara Kramar predstavuje debutový sólový singel So Sweet. Je prvou ukážkou z pripravovaného EP v spolupráci s hudobným producentom Oliverom Fillnerom, ktoré spája Tamarino cítenie a charakteristický spev s modernou produkciou. TASR o tom informoval Mário 'Smasho' Vasko z formácie Lavagance.


Svoj debutový singel Tamara zložila počas prvej karantény začiatkom pandémie na akustickej gitare. O produkciu a aranžmán sa postaral Oliver Fillner zo skupiny Rakovicky, ktorý prepracoval pôvodné demo do finálnej podoby v štúdiu LVGNC. Basgitaru, druhú gitaru a bicie nástroje nahral multiinštrumentalista Adam Noška. So Sweet je prvým náhľadom do dlhodobej spolupráce Tamary, Olivera a Adama, ktorí spoločne pripravujú celé debutové EP.

V spolupráci s režisérom Adamom Rohálom vznikol k piesni videoklip, ktorý sa pohráva s konceptom ironicky sladkého zvuku napriek relatívne trpkému textu piesne.„Pri rozmýšľaní nad vizuálnom pre So Sweet bolo pre mňa dôležité zakomponovať do celkovej pozitívnej a letnej atmosféry piesne trpkosť a nepokoj, ktorými sa zaoberá text. Preto sme ako symbol zvolili citróny, ktoré nás sprevádzajú celým videoklipom, a tak nenásilne napovedajú, o čom pieseň je,“ uviedla pre médiá speváčka.

Tamara Kramar je 21-ročná speváčka, skladateľka a multiinštrumentalistka pôvodom z Bratislavy, v súčasnosti žijúca a študujúca neurovedu v anglickom Brightone. Hudobnú kariéru odštartovala minulý rok niekoľkými spoluprácami, medzi ktoré patrí aj letný singel Mesto stratilo dych od kapely Hex či dueto s názvom Stop Holding On na albume od The Curly Simon.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zomrel vplyvný americký DJ Paul Johnson, niekoľko týždňov bojoval s koronavírusom v nemocnici
<< predchádzajúci článok
Nočnú oblohu rozžiari meteorický roj, mesiac bude pozorovanie rušiť minimálne

Video: Tamara Kramar predstavuje debutový singel So Sweet - diskusné fórum čitateľov