Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

05. apríla 2016

Video: Tesla predstavila nový elektromobil Model 3 určený pre masový trhPodľa šéfa spoločnosti Elona Muska základná verzia elektromobilu dokáže prejsť 345 kilometrov na jedno nabitie.Zdieľať
Tesla predstavila nový elektromobil Model 3 určený pre masový trh

Americký výrobca elektromobilov Tesla predstavil vo štvrtok 31. marca svoj najnovší Model 3, ktorý je určený pre masy a podľa expertov by mohol zmeniť trh s elektromobilmi. Informovala o tom agentúra DPA.

Tesla chce začať dodávať Model 3 na trh koncom budúceho roka za cenu 35.000 USD (30.742,20 eura). Podľa šéfa spoločnosti Elona Muska základná verzia elektromobilu dokáže prejsť 345 kilometrov na jedno nabitie a za šesť sekúnd zrýchli z nuly na 60 míľ (97 kilometrov) za hodinu.
 

 Tesla už vyrába dva typy elektromobilov - limuzínu Model S a luxusný športovo-užitkový Model X. Cena oboch vozidiel však viac ako dvojnásobne prevyšuje plánovanú cenu Modelu 3.

Americká firma verí, že s elektromobilom Model 3 osloví strednú triedu. V tomto segmente sa však pokúša preraziť aj automobilka General Motors, ktorá chce tento rok uviesť na trh elektromobil Chevrolet Bolt za 37.000 USD s dojazdom viac ako 300 kilometrov na jedno nabitie.

Obe vozidlá tak budú akými lakmusovým papierikom, ktorý otestuje dopyt po elektromobiloch na masovom trhu. Tie sa vlani podieľali zatiaľ len 0,3 % na celkovom predaji 17,5 milióna nových áut v USA.
    Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
The Rolling Stones potvrdili vydanie nového albumu
<< predchádzajúci článok
Rolling Stones plánujú vydať nový album, potvrdil Wood

Video: Tesla predstavila nový elektromobil Model 3 určený pre masový trh - diskusné fórum čitateľov