12. marca 2015

Osemfinálový ...

zenit Ruský klub si do odvety na talianskej pôde privezie náskok 2:0, o ktorý sa v prvom zápase postarali legionári. Aj v nasledujúcich štvrtkových zápasoch sa darilo domácim mužstvám.

BRATISLAVA 12. marca (WEBNOVINY) - Osemfinálový program futbalovej Európskej ligy 2014/2015 otvorilo vo štvrtok stretnutie domáceho Zenitu Petrohrad s FC Turín.

Ruský klub si do odvety na talianskej pôde privezie náskok 2:0, o ktorý sa v prvom zápase postarali legionári: v 38. minúte otvoril skóre Belgičan Axel Witsel a v 53. minúte pridal druhý presný zásah Talian Domenico Criscito. Zenitu pomohlo aj vylúčenie Turínčana Marca Benassiho, ktorý sa už v 28. minúte po druhej žltej karte predčasne porúčal pod sprchy.

Aj v nasledujúcich štvrtkových zápasoch sa darilo domácim mužstvám. Ukrajinský klub Dnipro Dnepropetrovsk zdolal jediného úradujúceho majstra domácej ligovej súťaže, ktorý sa dostal do tejto fázy EL 2014/2015, šampióna holandskej Eredivisie Ajax Amsterdam 1:0.

Zástupca Belgicka Club Bruggy vyhral nad šestnásťfinálovým premožiteľom FC Liverpool Besiktasom Istanbul 2:1, keď víťazný gól strelil v 79. minúte z pokutového kopu Rafaelov. Nemecký VfL Wolfsburg triumfoval nad Interom Miláno 3:1. Dvojgólovým hrdinom tohto duelu bol v druhom dejstve Belgičan Kevin De Bruyne.

Výsledky štvrtkových prvých stretnutí osemfinále futbalovej Európskej ligy 2014/2015:

Zenit Petrohrad (Rus.) - FC Turín (Tal.) 2:0 (1:0)
Góly: 38. Witsel, 53. Criscito, ČK: 28. Benassi (Turín) po 2. ŽK, rozhodoval: Manuel De Sousa (Portug.)

Dnipro Dnepropetrovsk (Ukr.) - Ajax Amsterdam (Hol.) 1:0 (1:0)
Gól: 30. Zozuľa, rozhodoval: Ivan Bebek (Chor.)

VfL Wolfsburg (Nem.) - Inter Miláno (Tal.) 3:1 (1:1)
Góly: 63. a 76. De Bruyne, 28. Naldo - 6. Palacio, rozhodoval: Szymon Marciniak (Poľ.)

Club Bruggy (Bel.) - Besiktas Istanbul (Tur.) 2:1 (2:1)
Góly: 62. De Sutter, 79. Rafaelov (z pok. kopu) - 46. Töre, rozhodoval: Craig Thomson (Škót.)

Neapol vďaka hetriku Higuaina zdolal Dinamo Moskva 3:1
Wolfsburg vyhral nad Interom Miláno 3:1 v prvom zápase osemfinále