12. mája 2013

Hokejisti Pittsburgh Penguins sa stali ďalšími postupujúcimi do 2. kola play-off zámorskej súťaže NHL. "Tučniaci" uspeli v sobotňajšom jedinom zápase kanadsko-americkej progfiligy ...

visnovsky NEW YORK 12. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Pittsburgh Penguins sa stali ďalšími postupujúcimi do 2. kola play-off zámorskej súťaže NHL.

"Tučniaci" uspeli v sobotňajšom jedinom zápase kanadsko-americkej progfiligy na ľade New York Islanders 4:3 po predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazstvá dominovali 4:2.

Rozhodujúci gól dosiahol v 8. min predĺženia Brooks Orpik. Bol to pre neho prvý presný zásah v tohtosezónnych vyraďovacích bojoch.

Slovenský obranca Ľubomír Višňovský odohral v drese "ostrovanov" 26:19 min, ohrozil súperovho brankára tromi strelami a pripísal si jeden plusový bod.

Výsledok sobotňajšieho zápasu zámorskej hokejovej NHL:

New York Islanders - Pittsburgh Penguins 3:4 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
- konečný výsledok série 2:4, Pittsburgh postúpil do 2. kola

Góly: 6. J. Tavares (J. Bailey, Carkner), 20. C. McDonald (Aucoin, Grabner), 43. Grabner (Aucoin) - 8. Iginla (Crosby, P. Martin), 31. Dupuis (Vitale, Niskanen), 55. P. Martin (Malkin), 68. Orpik (T. Kennedy, Malkin)