Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

26. februára 2019

VIDEO: Zomrel Mark Hollis, bývalý frontman skupiny Talk-TalkMark David Hollis zo skupiny Talk Talk.Zdieľať
Mark David Hollis zo skupiny Talk Talk. Foto: Prtscr/Youtube
New York 26. februára (TASR) - Vo veku 64 rokov zomrel Mark Hollis, spevák už neexistujúcej britskej skupiny Talk Talk, ktorú preslávili hity ako It's My Life alebo Such a Shame. Oznámil to v pondelok na Facebooku niekdajší basový gitarista kapely Paul Webb.


"Bol to hudobný génius a bolo mi cťou a privilégiom, že s ním mohol byť v kapele," cituje z Webbovho vyhlásenia agentúra AFP.

Informácie o príčine Hollisovej smrti nie sú známe. Webb takisto neuviedol, kedy Hollis zomrel. Spevákovho manažéra sa AFP nepodarilo skontaktovať.Skupina Talk Talk vznikla v roku 1981 v Londýne a okamžite zaznamenala veľký úspech v celej Európe. Začínala štýlmi synthpop a new wave (nová vlna), po vydaní albumu The Color of Spring (1986) sa stala priekopníkom post-rocku. Rozpadla sa v roku 1991.

Mark Hollis sa narodil 4. januára 1955 v Tottenhame. Po odchode zo skupiny Talk Talk ešte vydal v roku 1998 sólo album, ale potom sa stiahol do úzadia.

Kapela Talk Talk sa "pripomenula" v roku 2003, keď americká rocková kapela No Doubt nahrala cover verziu hitu It's My Life.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SLOVENČINA: Ako je to s tým jednaním?
<< predchádzajúci článok
Speváka R. Kellyho prepustili po zaplatení časti kaucie z väzby

VIDEO: Zomrel Mark Hollis, bývalý frontman skupiny Talk-Talk - diskusné fórum čitateľov