Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. apríla 2021

Viedeň predlžuje lockdown, zatvorená tak zostáva väčšina obchodov a služiebLockdown, ktorý sa mal vo rakúskej Viedni skončiť v nedeľu 18. apríla, bude predbežne trvať do 2. mája. Oznámil to v pondelok ...Zdieľať
virus_outbreak_austria_87269 cd55562876944e438e230804ed3875e4 676x399 12.4.2021 - Lockdown, ktorý sa mal vo rakúskej Viedni skončiť v nedeľu 18. apríla, bude predbežne trvať do 2. mája. Oznámil to v pondelok viedenský starosta Michael Ludwig.


Tento krok znamená, že väčšina obchodov a služieb v rakúskej metropole zostane naďalej zatvorená. O niečo skôr, a to 26. apríla, sa otvoria školy, ktoré budú dovtedy fungovať v režime dištančného vzdelávania.

Rozhodnutiu o lockdowne predchádzali konzultácie s odborníkmi. Tie sa týkali najmä situácie vo viedenských nemocniciach. Počet ľudí hospitalizovaných na jednotkách intenzívnej starostlivosti podľa agentúry APA dosiahol nový rekord, aktuálne ich je takmer 250.


Zdroj: Webnoviny.sk - Viedeň predlžuje lockdown, zatvorená tak zostáva väčšina obchodov a služieb © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Parížska polícia hľadá strelca, usmrtil osobu pri miestnej nemocnici
<< predchádzajúci článok
K plánu obnovy sa mimoriadne stretne tripartita

Viedeň predlžuje lockdown, zatvorená tak zostáva väčšina obchodov a služieb - diskusné fórum čitateľov