Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. júla 2012

Viedenská zoo má narodeniny, oslavovať sa bude až do polnociViedenská zoologická záhrada pripravila pri príležitosti svojich 260. narodenín pre návštevníkov projekt s názvom Dlhá letná noc. Pod mottom Divoká zver a nočný život nechá svoje ...Zdieľať
zoo vieden BRATISLAVA 6. júla (WEBNOVINY) - Viedenská zoologická záhrada pripravila pri príležitosti svojich 260. narodenín pre návštevníkov projekt s názvom Dlhá letná noc.


Pod mottom Divoká zver a nočný život nechá svoje brány už tento piatok otvorené až do polnoci. Okrem nočného života zvierat uvidia prítomní aj ohňovú šou alebo sa môžu zabaviť na silent disco.

Nočný program prinesie aj bubenícku šou a kúzelníkov, súťaže, živú kapelu, tanečnice s bodypaintingom či postavičky vo zvieracích kostýmoch.

V júli 1752 cisár František Štefan I. Lotrinský predstavil svojej manželke Márii Terézii a niektorým vzácnym hosťom novovytvorený zverinec pre vzácne zvieratá. Antilopy, plameniaky a pštrosy patrili medzi prvých obyvateľov viedenskej menažérie.

O 260 rokov neskôr sa z bývalého cisárskeho zverinca stala jedna z najmodernejších zoologických záhrad na svete. "Návštevníci si môžu prezrieť zoo z novej perspektívy," uviedla k pripravovanej akcii riaditeľka zoo Dagmar Schratter. Informácie agentúre SITA poskytla Michaela Puschmannová z Kancelárie mesta Viedeň Compress.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko čaká tropický víkend, teploty neklesnú
<< predchádzajúci článok
Francúzsko odškodní jehovistov, musí im vrátiť milióny eur