Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

24. februára 2023

Viete, aké výhody má spanie s mačkou?Každý milovník mačiek vie, že niekedy v noci náš maznáčik rád skočí do postele a pradie nám do ucha. Je spanie s mačkou bezpečné pre zdravie?Zdieľať
Viete, aké výhody má spanie s mačkou?

 

Spolužitie s mačkou posilňuje srdce

Mačku nemožno nehladiť a hladenie znižuje mieru stresu a úzkosti, ktoré sú hlavnou príčinou infarktov. Majitelia mačiek sú pokojnejší a majú zdravšie srdce.

Emocionálna podpora

Mačky sú výbornými poslucháčmi, a tak svojich majiteľov podporujú v ťažkých chvíľach. Majitelia mačiek oveľa menej často využívajú terapeutov a menej často sa stretávajú s emočnými chorobami, depresiou alebo neurózou.

Mačky uľahčujú randenie

90% majiteľov mačiek má väčšiu šancu, že pôjde na rande s niekým, kto má mačku. Kandidátke na partnera okamžite prisudzujú citlivosť, dobré srdce a predovšetkým majú spoločnú tému.

Majitelia mačiek sú múdrejší

Štatistiky neklamú. Majitelia mačiek majú lepšie vzdelanie a tiež lepšie vyvinutú emočnú inteligenciu.

Mačka je relatívne lacná na údržbu

Mačky jedia menej a vyžadujú menej starostlivosti v porovnaní so psami.

Znižuje pocit osamelosti

Single ľudia s mačkou sa cítia oveľa menej osamelí.

Učí pokore

Mačky používajú princíp obmedzenej dôvery. Nebudú bezohľadne počúvať, nebudú verní ako psy. Mačky dôverujú človeku, ktorý je pokojný, spravodlivý, vyrovnaný a úprimný. A ten, kto dokáže urobiť kompromis, keď si mačka absolútne musí presadiť svoje.

S mačkou sa vám lepšie spí

Podľa vedcov je lepšie spať s mačkou ako s partnerom. Mačka sa nevrtí, nechrápe, neberie perinu, nevstáva uprostred noci a zároveň uspokojuje potrebu tepla a blízkosti inej bytosti.

Chráni pred alergiami

Deti, ktoré od začiatku vyrastajú s mačkou, majú oveľa silnejší imunitný systém, ktorý ich chráni pred infekciami a alergiami. Štatisticky tieto deti menej trpia a sú menej alergické.

Mačky nám môžu zachrániť život

Existuje mnoho správ, keď mačky pomocou svojho vynikajúceho čuchu a inštinktu dokázali varovať svoju rodinu pred nebezpečenstvom.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ODIŠLA LEGENDA: Zomrel režisér Juraj Jakubisko
<< predchádzajúci článok
Cibula Fest 2023 v Holíči bude podľa organizátorov najlepší v histórii