24. mája 2014

Víťazmi Martinského polmaratónu Keňania Mwangi a Biwottová

Na snímke Mwangi Joel Maina z Kene.

Na snímke Mwangi Joel Maina z Kene. Foto: TASR/Martin Baumann
Martin 24. mája (TASR) - Kenský atlét Joel Maina Mwangi triumfoval na 49. ročníku Martinského polmaratónu - behu k srdcu SNP. Víťaz tohtoročného Bratislavského maratónu a Národného behu Devín-Bratislava dobehol do cieľa v čase 1:06:55 h, druhý Vasil Matvyčuk z Ukrajiny na neho stratil 90 sekúnd. Tretí skončil Keňan Elisha Sawe, ktorý dosiahol čas 1:08:51 h. Najlepším Slovákom na trati bol na 6. mieste Imrich Magyar s viac ako osemminútovou stratou na víťaza.

Medzi ženami triumfovala Mwangiho krajanka Gladys Biwottová časom 1:15:56 h. Druhá dobehla Ukrajinka Natalia Malajová (1:17:26), tretiu priečku obsadila slovenská pretekárka z klubu ŠKP Žilina Dana Kruželová.

Výsledky - Martinský polmaratón:

muži: 1. Joel Maina Mwangi (Keňa) 1:06:55 h., 2. Vasil Matvyčuk (Ukr.) 1:07:25, 3. Elisha Sawe (Keňa) 1:08:51 ... 6. Imrich MAGYAR (SR - Bratislava Marathon Sport Club) 1:15:13

ženy: 1. Gladys Biwottová 1:15:56 h., 2. Natalia Malajová (Ukr.) 1:17:26, 3. Dana KRUŽELOVÁ (SR - ŠKP Žilina) 1:22:03