19. marca 2012

Víťazná séria Pittsburghu sa skončila, Višňovský žiaril

V nedeľu sa skončila jedenásťzápasová víťazná šnúra hokejistov Pittsburghu, v pomere 3:2 po predĺžení ich zdolala Philadelphia. "Tučniaci" pritom viedli po dvoch tretinách už ...

scott hartnell NEW YORK 19. marca (WEBNOVINY) - V nedeľu sa skončila jedenásťzápasová víťazná šnúra hokejistov Pittsburghu, v pomere 3:2 po predĺžení ich zdolala Philadelphia.

"Tučniaci" pritom viedli po dvoch tretinách už 2:0. Zo slovenských hokejistov sa v nočných dueloch NHL bodovo presadil len Marián Hossa, ktorý jednou asistenciou prispel k víťazstvu Chicaga 5:2 nad Washingtonom.

Anaheim podľahol na vlastnom ľade Nashville 1:3, nezabránil tomu ani obranca Ľubomír Višňovský, ktorého vyhlásili za tretiu hviezdu stretnutia.

Calgary prehralo doma s Columbusom 1:2 po samostatných nájazdoch, podobne ako Edmonton s Phoenixom (2:3 po sam. nájazdoch). Štvrté nedeľňajšie víťazstvo hosťujúceho tímu dosiahla Carolina vo Winnipegu (4:3).

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Philadelphia - Pittsburgh 3:2 po predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Chicago - Washington 5:2 (2:0, 2:2, 1:0) - Marián Hossa (Chicago) 0+1

Anaheim - Nashville 1:3 (1:0, 0:0, 0:3) - Ľubomíra Višňovského (Anaheim) vyhlásili za tretiu hviezdu zápasu

Calgary - Columbus 1:2 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Edmonton - Phoenix 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0, 0:1)

Winnipeg - Carolina 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)