31. októbra 2009

Víťazný návrat krasokorčuliarskej dvojice Šen, Čao po dvoch rokoch

Japonci Nobunari Oda a Akiko Suzukiová sa stali víťazmi individuálnych súťaží na tretích pretekoch Grand Prix ISU v krasokorčuľovaní - Čínskeho pohára v Pekingu. V súťaži športových dvojíc sa ...

PEKING 31. októbra (WEBNOVINY) - Japonci Nobunari Oda a Akiko Suzukiová sa stali víťazmi individuálnych súťaží na tretích pretekoch Grand Prix ISU v krasokorčuľovaní - Čínskeho pohára v Pekingu. V súťaži športových dvojíc sa presadil domáci manželský pár Sue Šen, Chon-bo Čao, ktorý sa vrátil na svetové klziská po dvojročnej prestávke. Číňania ukončili po zlate zo svetového šampionátu 2007 kariéru, teraz sa snažia pred ZOH 2010 o návrat. Pre Sue Šen a Chon-bo Čaa to bola prvá medzinárodná súťaž po prestávke. Manželia vyhrali s veľkým prehľadom obe časti súťaže.

Oda vyhral v tejto sezóne už druhé podujatie Grand Prix ISU a zabezpečil si miestenku na decembrové finále do Tokia. Za svoje pekinské vystúpenie si vyslúžil 239,58 bodu a už teraz je jasné, že jeho olympijský súboj s Jevgenijom Pľuščenkom bude patriť medzi vancouverské vrcholy. Úradujúci majster sveta Evan Lysacek z USA skončil v Pekingu druhý, za Japoncom zaostal o vyše 7 bodov.

Suzukiová predviedla v sobotu najlepší voľný program a posunula sa na konečné prvé miesto zo štvrtého po krátkom programe. Jej súperky urobili niekoľko chýb a skončili za ňou s výraznými odstupmi. Druhé miesto napokon obsadila Fínka Kiira Korpiová, ktorá vyhrala minisúboj o striebro s Joennie Rochetteovou o 9 stotín bodu.

V tancoch sa presadili Američania Tanith Belbinová s Benjaminom Agostom.

Výsledky - Grand Prix ISU v krasokorčuľovaní - Čínsky pohár v Pekingu:
Muži: 1. Nobunari Oda (Jap.) 239,58, 2. Evan Lysacek (USA) 232,17, 3. Sergej Voronov (Rus.) 220,39, 4. Samuel Contesti (Tal.) 207,85, 5. Yannick Ponsero (Fr.) 195,12, 6. Stephen Carriere (USA) 195,08

Ženy: 1. Akiko Suzukiová (Jap.) 176,66, 2. Kiira Korpiová (Fín.) 163,27, 3. Joannie Rochetteová (Kan.) 163,18, 4. Rachael Flattová 157,71, 5. Mirai Nagasuová (obe USA) 155,38, 6. Carolina Kostnerová (Tal.) 154,18

Športové dvojice: 1. Sue Šen, Chon-bo Čao (Čína) 200,97, 2. Tan Čang, Chao Čang (Čína) 186,49, 3. Tatiana Volosožarová, Stanislav Morozov (Ukr.) 170,79, 4. Meagan Duhamelová, Craig Buntin (Kan.) 157,60, 5. Ľubov Iľušečkinová, Nodari Majsuradze (Rus.) 153,30, 6. Chui-po Tong, Ji-ming Wu (Čína) 146,49

Tance: 1. Tanith Belbinová, Benjamin Agosto (USA) 194,51, 2. Jana Chochlovová, Sergej Novickij (Rus.) 180,57, 3. Federica Faiellová, Massimo Scali (Tal.) 179,92, 4. Anna Zadorožňuková, Sergej Verbillo (Ukr.) 158,09, 5. Alexandra Zaretská, Roman Zaretski (Izr.) 156,86, 6. Keitlyn Weaverová, Andrew Poje (Kan.) 151,87