11. septembra 2013

Víťazom 17. etapy Vuelty Holanďan Mollema, na čele Nibali

Holandský cyklista Bauke Mollema vyhral stredajšiu 17. etapu pretekov Okolo Španielska. Jazdec stajne Belkin zvládol 189 km dlhú trať z Calahorra do Burgosu za 4:44:28 h. Druhý skončil Nór Edvald Boasson Hagen ...

Burgos 11. septembra (TASR) - Holandský cyklista Bauke Mollema vyhral stredajšiu 17. etapu pretekov Okolo Španielska. Jazdec stajne Belkin zvládol 189 km dlhú trať z Calahorra do Burgosu za 4:44:28 h. Druhý skončil Nór Edvald Boasson Hagen a tretie miesto si vyjazdil Maximiliano Richeze z Argentíny.

Mollemovi vyšiel smelý útok asi 500 metrov pred cieľom, keď sa už všetci pripravovali na záverečný hromadný špurt. Holandský jazdec sa odtrhol od asi 40-člennej vedúcej skupinky a na jeho únik nedokázal nikto dostatočne rýchlo zareagovať. "Vedel som, že dnes mám jedinú šancu na etapový triumf a tak som zaútočil na poslednom kilometri. Vietor preriedil hlavnú skupinu a dosť mi to uľahčil," tešil sa v cieli Mollema.

Na čele priebežného poradia 68. ročníka Vuelty zostáva aj naďalej Talian Vincenzo Nibali. Druhý je s odstupom 28 sekúnd Američan Chris Horner a tretia priečka patrí Španielovi Alejandrovi Valverdemu (+1:14 min).

Výsledky 17. etapy (Calahorra - Burgos, 189 km):
1. Bauke Mollema (Hol./Belkin) 4:44:28, 2. Edvald Boasson Hagen (Nór./Sky), 3. Maximiliano Richeze (Arg./Lampre), 4. Tyler Farrar (USA/Garmin), 5. Fabian Cancellara (Švaj./RadioShack), 6. Grega Bole (Slovin./Vacansoleil), 7. Luca Paolini (Tal./Kaťuša), 8. Paul Voss (Nem./NetApp), 9. Jose Herrada (Šp./Movistar), 10. Nicolas Roche (Ír./Saxo-Tinkoff) všetci rovnaký čas

Priebežné poradie:
1. Vincenzo Nibali (Tal./Astana) 68:50:29 h, 2. Chris Horner (USA/RadioShack) +28 s, 3. Alejandro Valverde (Šp./Movistar) +1:14, 4. Joaquim Rodriguez (Šp./Kaťuša) +2:29, 5. Nicolas Roche (Ír./Saxo-Tinkoff) +3:43, 6. Domenico Pozzovivo (Tal./AG2R) +5:09, 7. Thibaut Pinot (Fr./FDJ) +6:08, 8. Leopold König (ČR/NetApp) +6:17, 9. Samuel Sanchez (Šp./Euskaltel) +7:33, 10. Tanel Kangert (Est./Astana) +10:52