16. marca 2019

Víťazom 4. etapy Lucenko, Sagan zaostal 40 km pred cieľom

Na snímke druhý zľava kazašský cyklista Alexej Lucenko (Astana) vyhral 4. etapu cyklistických pretekov Tirreno-Adriatico z talianskeho Foligna do Fossombrone (221 km) v sobotu 16. marca 2019. Foto: FOTO TASR/AP
Fossombrone 16. marca (TASR) - Kazašský cyklista Alexej Lucenko sa stal víťazom sobotňajšej 4. etapy pretekov Tirreno-Adriatico. Pretekár tímu Astana zvládol 223-kilometrovú kopcovitú trať z Foligna do Fossombronea za 5:16:29 hodiny. Na druhom a treťom mieste sa s rovnakými časmi umiestnili Primož Roglič respektíve líder celkového poradia Adam Yates.

Slovenský jazdec Peter Sagan nevydržal vysoké tempo a z balíka vypadol pred stúpaním Monteguiduccio približne 40 km pred cieľom. Na tomto kopci sa dostal do čela Lucenko a napriek dvom pádom v záverečnom klesaní dokázal zvíťaziť.

Na pretekoch v sobotu skončil úradujúci víťaz Tour de France Geraint Thomas. Vo štvrtej etape odstúpil po 133 kilometroch pre pretrvávajúce žalúdočné problémy. Informoval o tom jeho tím Sky prostredníctvom twitteru.

V celkovom hodnotení je na čele Yates so sedemsekundovým náskokom pred Rogličom, tretí je Tom Dumoulin.

V nedeľu je na programe 5. etapa z Colli al Metauro do Recanati (178 km).

výsledky 4. etapy:

1. Alexej Lucenko (Kaz./Astana) 5:16:29 h, 2. Primož Roglič (Slovin./Team Jubo), 3. Adam Yates (V.Brit./Mitchelton-Scott), 4. Jakob Fuglsang (Dán./Astana) - všetci rovnaký čas ako víťaz, 5. Davide Formolo (Tal./Bora-hansgrohe) +9 s, 6. Alberto Bettiol (Tal./Education First), 7. Simon Clarke (Aus./Education First), 8. Tiesj Benoot (Belg./Lotto Soudal), 9. Julian Alaphilippe (Fr./ Deceuninck-Quick-Step), 10. Wout Poels (Hol./Team Sky) všetci +23

celkové poradie po 4. etape:

1. Yates 15:53:42 h, 2. Roglič +7 s, 3. Tom Dumoulin (Hol./Team Sunweb) +50, 4. Alaphilippe, 5. Sam Oomen (Hol./Team Sunweb) obaja +56, 6. Lucenko +1:06 min, 7. Wout Poels (Hol./Team Sky) +1:16, 8. Fuglsang +1:19, 9. Bettiol +1:21, 10. Clarke +1:25

Lyžovanie severská SP: Gruber vyhral preteky v Schonachu
Švédsko MS: Kvarteto Nórov so zlatou medailou, Slováci zlyhali