25. septembra 2010

Víťazstvá AC Miláno a AS Rím

Futbalisti AC Miláno zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 5. kola najvyššej talianskej ligovej súťaže Serie A 2010/2011 nad FC Janov 1:0. O jediný presný zásah duelu sa v ...

bez nazvu Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 25. septembra (WEBNOVINY) - Futbalisti AC Miláno zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 5. kola najvyššej talianskej ligovej súťaže Serie A 2010/2011 nad FC Janov 1:0. O jediný presný zásah duelu sa v 49. min postarala letná posila "rossoneri" Zlatan Ibrahimovič. Rovnakým výsledkom sa skončil i večerný zápas medzi AS Rím a Interom Miláno, v derby kola rozhodol Mirko Vučinič gólom z 90. minúty. Rimania zaznamenali prvé víťazstvo v Serie A 2010/2011 a zrejme zachránili na trénerskom poste svojho kouča Claudia Ranieriho.

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 5. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011:

AC Miláno - FC Janov 1:0 (0:0)
Gól: 49. Ibrahimovič, 41 505 divákov

AS Rím - Inter Miláno 1:0 (0:0)
Gól: 90. Vučinič, 38 000 divákov

Nemecko

Futbalisti nemeckého prvoligového klubu 1. FSV Mainz 05 zvíťazili v sobotňajšom zápase 6. kola I. bundesligy na ihrisku Bayernu Mníchov najtesnejším rozdielom 2:1 a v aktuálnej sezóne nestratili ani jeden bod. Na troch bodoch pre zverencov Thomasa Tuchela má podieľ i dvojica slovenských reprezentantov - Miroslav Karhan a Radoslav Zabavník. Prvý odohral celý duel a v 15. min založil akciu, na konci ktorej bol úvodný gól duelu z kopačky Allaguiho, Zabavník nastúpil v 46. minúte.

V nepresvedčivých výkonoch pokračuje Schalke 04, ktoré iba remizovalo s Mönchengladbachom 2:2. Mužstvo Felixa Magatha prehrávalo po prvom polčase už 0:2, dokázalo sa však zmobilizovať a zásluhou gólov Huntelaara a Raúla získalo aspoň bod. Slovenský útočník Erik Jendrišek presedel duel iba na lavičke pre náhradníkov domáceho tímu. Nedarilo sa ani VfB Stuttgart, ktorý doma podľahol Leverkusenu 1:4. Norimberg neuspel vo Frankfurte, kde domáci Eintracht zvíťazil 2:0. Slovenský futbalista v službách hostí Marek Mintál do zápasu naskočil v 80. minúte. Brémsky Werder si na vlastnej pôde poradil s Hamburgerom SV 3:2.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 6. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:
Bayern Mníchov - Mainz 05 1:2 (1:1)
Góly: 45. Noveski (vlastný) - 15. Allagui, 77. Szalai, 69 000 divákov
Miroslav Karhan odohral celý duel, Radoslav Zabavník (obaja Mainz) hral od 46. min

Schalke 04 - Mönchengladbach 2:2 (0:2)
Góly: 51. Huntelaar, 87. Raúl - 15. Daems (z pok. kopu), 43. Bradley, ČK: 78. Brouwers (Mönchengladbach), 61 673 divákov
Erik Jendrišek (Schalke) sedel iba na lavičke pre náhradníkov

VfB Stuttgart - Leverkusen 1:4 (0:2)
Góly: 53. Kuzmanovič - 19. Hyypiä, 21. Vidal, 69. Balitsch, 89. Sam, ČK: 33. Camoranesi (Stuttgart), 38 300 divákov

St. Pauli - Dortmund 1:3 (1:1)
Góly: 26. Hennings - 17. a 60. Grosskreutz, 50. Kagawa, 24 360 divákov

Eintracht Frankfurt - Norimberg 2:0 (1:0)
Góly: 17. Gekas, 88. Chris, 40 000 divákov
Marek Mintál (Norimberg) nastúpil v 80. min

Werder Brémy - Hamburger SV 3:2 (2:0)
Góly: 25. Marin, 29. a 85. Almeida - 59. Van Nistelrooy, 63. Pitroipa, 35 000 divákov

Holandsko

Heerenveen - Roda 2:2
Alkmaar - Utrecht 1:0
Den Haag - Heracles 3:2
František Kubík (Den Haag) hral do 86. minúty a v 42. min dostal žltú kartu.
PSV Eindhoven - Groningen 1:1
Twente - Ajax 2:2

Portugalsko

Académica - Guimaraes 3:1
Marítimo - Benfica 0:1

Výsledok zápasu FC Porto - Olhanense vydá agentúra SITA v nedeľu ráno.

Španielsko

V úvodnom zápase sobotňajšieho programu 5. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División zvíťazila Valencia na ihrisku Gijónu 2:0. Hostia sa napriek letnému odchodu viacerých kľúčových hráčov v novej domácej sezóne darí nad očakávanie. Valencia je momentálne lídrom tabuľky a v aktuálnom ligovom ročníku ešte neprehrala.

Výsledok úvodného sobotňajšieho stretnutia 5. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División 2010/2011:

Gijón - Valencia 0:2 (0:2)
Góly: 7. Topal, 10. Soldado, 17 000 divákov

Česko

V úvodnom súboji sobotňajšieho programu 10. kola najvyššej českej futbalovej súťaže - Gambrinus ligy 2010/2011 - zvíťazil Liberec na vlastnej pôde nad Brnom 3:1. Domáci vyhrávali od 61. min rozdielom triedy 3:0, v 89. min zaznamenal čestný úspech Brna Tomáš Došek. Mladá Boleslav uhrala so Spartou Praha na jej ihrisku cennú remízu 1:1. Hostia pritom po záverečnom hvizde mohli banovať, v 41. min totiž slovenský futbalista Lukáš Opiela otvoril skóre a Mladá Boleslav viedla až do 83. min, keď sa presadil Wilfried.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 10. kola najvyššej českej futbalovej súťaže Gambrinus ligy 2010/2011:

Liberec - Brno 3:1 (1:0)
Góly: 16. Kelič, 52. Nezmar, 61. Dejmek - 89. T. Došek, 3728 divákov
Ján Vlasko (Liberec) hral od 82. min - Martin Husár odohral celý duel a v 25. min dostal žltú kartu, Andrej Hodek (obaja Brno) hral od 65. min

Sparta Praha - Mladá Boleslav 1:1 (0:1)
Góly: 83. Wilfried - 41. L. OPIELA, 6448 divákov
Juraj Kucka (Sparta) odohral celý duel - Lukáš Opiela absolvoval celé stretnutie a v 41. min otvoril skóre zápasu

Poľsko

Lechia Gdansk - Gornik Zabrze 5:1
Polonia Varšava - Polonia Bytom 2:2
Michal Hanek odohral celý zápas a v 15. min skóroval, Miroslav Barčík (obaja Bytom) sedel iba na lavičke náhradníkov.
Cracovia Krakov - Arka Gdynia 2:0
Marián Jarabica (Cracovia) odohral celý duel, Miroslav Božok (Gdynia) absolvoval celé stretnutie.
Ruch Chorzów - Widzew Lodž 1:1