22. februára 2007

Vittek podľa fanúšikov hlavným strojcom triumfu Norimbergu

Slovenský útočník Róbert Vittek bol hlavným strojcom nedeľňajšieho víťazstva 1. FC Norimberg nad Energie Cottbus (1:0) v 22. kole I. nemeckej futbalovej bundesligy, aj keď sa mu nepodarilo ...

NORIMBERG 22. februára (WEBNOVINY) - Slovenský útočník Róbert Vittek bol hlavným strojcom nedeľňajšieho víťazstva 1. FC Norimberg nad Energie Cottbus (1:0) v 22. kole I. nemeckej futbalovej bundesligy, aj keď sa mu nepodarilo skórovať. V hlasovaní na oficiálnej internetovej stránke Bavorov malo tento názor 2381 z celkového počtu 9517 respondentov, takže úradujúci najlepší slovenský futbalista dostal viac ako štvrtinu hlasov. Nasledovali brankár Raphael Schäfer (1997 hlasov) a strelec jediného gólu Michael Beauchamp (1844 hlasov). Za Vratislava Greško sa vyslovilo 160 prispievateľov do ankety. Tretí Slovák v tíme Marek Mintál je dlhodobo zranený.

Zverenci Hansa Meyera ťahajú v najvyššej nemeckej dlhodobej súťaži od 7. novembra 2006 sériu 11 zápasov bez prehry. V jarnej časti ročníka 2006/2007 dosiahli z piatich vystúpení štyri triumfy a jednu remízu, už 417 minút neinkasovali a figurujú na lichotivej piatej priečke v tabuľke, čo predbežne znamená prienik do Pohára UEFA 2007/2008.

Norimberg sa najbližšie predstaví v sobotu 24. februára o 15.30 h v Mainzi, ktorý takisto vyťažil z piatich ligových duelov po zimnej prestávke až 13 bodov. Tridsiateho septembra 1. FCN na vlastnom štadióne easyCredit remizoval s týmto súperom 1:1 (1:0). Vittek v 27. min nepremenil pokutový kop, domáci od 43. min dohrávali bez vylúčeného Mnariho a dostali gól až v 85. minúte.