Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. mája 2024

Vláda bude mať do leta ešte minimálne dve výjazdové rokovania. Nikto ju nezastaví násilím, tvrdí TarabaVláda bude mať do leta ešte minimálne dve výjazdové rokovania. Informoval o tom minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom.Zdieľať
65607da57351d346334964 676x451 27.5.2024 (SITA.sk) - Vláda bude mať do leta ešte minimálne dve výjazdové rokovania. Informoval o tom minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS) na sociálnej sieti. Ako vyhlásil, je to správnou odpoveďou na atentát na premiéra Roberta Fica (Smer-SD).

Vládu nikto nezastaví násilím


Aby každý pochopil, že násilím našu vládu nezastaví a nezastaví nás ani od plnenia programového vyhlásenia vlády, ale nezastaví nás ani od stretávania sa s ľuďmi v regiónoch," uviedol Taraba. Ako ďalej priblížil, výjazdové rokovanie prichádzajú s lokálnymi riešeniami pre špecifické problémy.

Osobitne ako minister, ktorý manažuje rezort disponujúci jednými z najväčších finančných zdrojov, robím všetko pre to, aby sme spustili kľúčové národné projekty, medzi ktoré patrí aj urýchlené budovanie vodovodov a kanalizácií," spresnil šéf envirorezortu a avizoval, že v blízkej budúcnosti ohlásia aj výsledky, ktoré prinesú do regiónov mnoho pozitívneho.

Šeliga oceňuje rozhodnutie


Rozhodnutie pokračovať vo výjazdových rokovaniach aj napriek atentátu na premiéra na výjazdovom rokovaní v Handlovej ocenil pod príspevkom ministra aj Juraj Šeliga (Demokrati). Ako sa vyjadril, vo veľa veciach s Tarabom politicky nesúhlasí a viackrát mali medzi sebou tvrdú politickú výmenu, no oceňuje toto rozhodnutie ako správne gesto.

Po útoku na predsedu vlády ísť opäť do výjazdových rokovaní vlády ukazuje dôležitú vec, ktorá stojí nad bežnou politikou. Žiadny útočník nesmie zatlačiť späť štát a výkon riadnych kompetencií štátu. Je to ukážka toho, že štátna moc akémukoľvek násiliu neustupuje," uzavrel Šeliga.Zdroj: SITA.sk - Vláda bude mať do leta ešte minimálne dve výjazdové rokovania. Nikto ju nezastaví násilím, tvrdí Taraba © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fabrika spoločnosti HELL dosiahla rozmery svetového giganta*
<< predchádzajúci článok
Litva si zvolila novú hlavu štátu. Zmena sa však nekoná, zostáva ňou súčasný prezident Nauséda