Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. februára 2019

Vláda pokračuje so sériou výjazdových rokovaní, zasadať bude v RevúcejZasadnutie vlády SR, archívna snímka.Zdieľať
Zasadnutie vlády SR, archívna snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava/Revúca 12. februára (TASR) – Vládny kabinet bude rokovať opäť v ďalšom regióne na Slovensku, v utorok popoludní zasadne v Revúcej. Venovať sa bude priebežným informáciám o realizácii akčného plánu rozvoja okresu Revúca. 


Kabinet bude rokovať aj o poskytnutí regionálneho príspevku vo výške jedného milióna eur, ktorý má byť uvoľnený do 31. marca. Najviac financií, a to 200.000 eur, by malo ísť na rekonštrukciu ciest a chodníkov v Revúcej. Na nákup komunálnej techniky pre mestský podnik v Tornali by malo byť odsúhlasených 100.000 eur. Vláda by mala prideliť sumu 90.000 eur na rekonštrukciu obecného kaštieľa v Licinciach. Ďalších 65.000 eur by malo smerovať na rekonštrukciu budovy bývalej materskej školy a domu smútku, ale aj na dobudovanie športovo-spoločenskej infraštruktúry v obci Mokrá Lúka.

Viaceré obce by mali získať finančnú podporu na rekonštrukciu a výstavbu komunikácií a chodníkov v obciach, ide napríklad o obce Gemer, Chvalová, Muránska Lehota, Sása (všetky po 15.000 eur), Gemerské Teplice (40.000 eur), Muráň (35.000 eur), Chyžné, Lubeník a Sirk (všetky po 10.000 eur), Muránska Dlhá Lúka (5000 eur), Rašice (12.000 eur) a Revúcka Lehota (8000 eur).

S tohtoročnými výjazdovými rokovaniami začala vláda 16. januára, keď zasadala v Snine, o deň neskôr v Levoči.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V EP odznela správa o porušovaní právneho štátu na Malte a v SR
<< predchádzajúci článok
Kanadská polícia oslobodila viac ako 40 novodobých otrokov

Vláda pokračuje so sériou výjazdových rokovaní, zasadať bude v Revúcej - diskusné fórum čitateľov