Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. marca 2018

Vláda pridelila Nitre tri milióny eur na rekonštrukciu športovískPohľad na Nitriansky hrad, ilustračná snímka.Zdieľať
Pohľad na Nitriansky hrad, ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk
Nitra 14. marca (TASR) – Mesto Nitra dostane tri milióny eur z kapitoly Všeobecná pokladničná správa na opravu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry. Pridelenie financií pre projekt Nitra Európske mesto športu 2018 odsúhlasila vláda na svojom stredajšom rokovaní. Financie sú účelovo určené na modernizáciu zimného štadióna, vybudovanie športovej haly, rekonštrukciu športových povrchov a objektov tenisových kurtov a na dofinancovanie modernizácie futbalového štadióna v Nitre.


Na modernizáciu zimného štadióna a vedľajšej hokejovej haly je určených 400.000 eur. Podľa primátora Nitry Jozefa Dvonča na rekonštrukciu štadióna už pred časom uvoľnil predseda vlády zo svojej rezervy 700.000 eur. "Za tieto peniaze sa vykonalo veľké množstvo práce, odstránilo sa veľa nedostatkov. Urobilo sa nové odsávanie, osvetlenie, časť sedačiek, nové mantinely, zateplené sú tri strany štadióna. Vďaka tomu dnes štadión šetrí 1500 kilowattov denne na prevádzke. Potrebujeme dokončiť štvrtú stenu a pracovať na vedľajšej ploche. Máme tam pripravené finančné prostriedky 180.000 eur aj z mestského rozpočtu," povedal Dvonč.

Na vybudovanie športovej haly na Hlbokej ulici odsúhlasila vláda 700.000 eur, ďalších 200.000 eur je určených na rekonštrukciu športových povrchov a objektov tenisových kurtov na Chrenovej. Pre Nitriansku investičnú, s. r. o., obchodnú spoločnosť v zakladateľskej pôsobnosti mesta Nitra je určených 1,5 milióna eur na dofinancovanie modernizácie futbalového štadióna FC Nitra a 200.000 eur na dofinancovanie modernizácie futbalového štadióna Čermánskeho futbalového klubu.

Zisk titulu Európske mesto športu nie je založený na dotačnej schéme, preto musí Nitra povinnosti spojené so ziskom titulu hradiť z vlastného rozpočtu. "Ak chceme, aby ľudia športovali a športovali v kultúrnejších priestoroch, musíme robiť opatrenia. Chceme im vytvoriť možností na športovanie dobudovaním športovej infraštruktúry, rekonštrukciou športových zariadení alebo zakúpením športových potrieb pre základné a materské školy," povedal Dvonč.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Angela Merkelová zložila novú kancelársku prísahu
<< predchádzajúci článok
Ľudia rozhodli o ďalších desiatich ihriskách Žihadielkach

Vláda pridelila Nitre tri milióny eur na rekonštrukciu športovísk - diskusné fórum čitateľov