Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

01. septembra 2006

Vláda v rámci možností zabezpečí pokračovanie ťažby uhliaSúčasná vláda bude považovať baníctvo za strategické odvetvie a v rámci možností zabezpečí pokračovanie ťažby. Uviedol to premiér Robert Fico na dnešnom otvorení Mestských baníckych dní ...Zdieľať

HANDLOVÁ 1. septembra (WEBNOVINY) - Súčasná vláda bude považovať baníctvo za strategické odvetvie a v rámci možností zabezpečí pokračovanie ťažby. Uviedol to premiér Robert Fico na dnešnom otvorení Mestských baníckych dní v Handlovej. "Skončime s obrazom utlmovania baníctva. Potešili ma informácie, že v Hornonitrianskych baniach je perspektíva ťažby kvalitného hnedého uhlia na vyše 30 rokov," uviedol Fico.


Ešte pred slávnostným otvorením baníckych osláv premiér sfáral do takmer 500-metrovej hĺbky v bani Handlová. S baníkmi na ich pracovisku diskutoval o ich sociálnom zabezpečení, pracovných podmienkach, ale aj o morálnom postavení v spoločnosti. Pripomenul, že vláda nedávno rozhodla, že na budúci rok bude na Slovensku povolené vyťažiť rovnaký objem uhlia ako tento rok. Pôvodne mala byť totiž budúcoročná kvóta o 300 000 ton nižšia. Premiér baníkov ubezpečil, že všetko vyťažené uhlie bude mať odberateľov.

V bani Handlová pracuje približne 500 ľudí. Denne sa v bani vyťaží vyše 1000 ton uhlia.
SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Annan tvrdí, že Sýria pomôže Libanonu pri kontrole hranice
<< predchádzajúci článok
Blair kritizuje výzvy na stanovenie termínu jeho odchodu

Vláda v rámci možností zabezpečí pokračovanie ťažby uhlia - diskusné fórum čitateľov