Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. mája 2012

Vladimír Mečiar bude až do snemu predsedom HZDSĽudovú stranu - Hnutie za demokratické Slovensko až do republikového snemu strany povedie Vladimír Mečiar. Agentúru SITA o tom informoval predseda republikovej rady strany Marián Klenko po ...Zdieľať
vladimir meciar BRATISLAVA 26. mája (WEBNOVINY) - Ľudovú stranu - Hnutie za demokratické Slovensko až do republikového snemu strany povedie Vladimír Mečiar.


Agentúru SITA o tom informoval predseda republikovej rady strany Marián Klenko po dnešnom rokovaní Republikového predstavenstva ĽS - HZDS, ktoré sa uskutočnilo v Banskej Bystrici. Predstavenstvo sa zaoberalo situáciou v strane a prijalo vyhlásenie, podľa ktorého HZDS "bude pokračovať v politickej činnosti aj po neúspešných voľbách do Národnej rady SR."

"Minulosť strany je spojená so vznikom samostatného štátu. HZDS stála pri zrode Slovenskej republiky a naplnila tak tisícročné úsilie Slovákov, ktoré bolo spojené so zápasom o vlastný štátny útvar. Strana sa tak zapísala do slovenských dejín a jej predseda, Vladimír Mečiar, je nespochybniteľným architektom modernej slovenskej štátnosti," píše sa vo vyhlásení, ktoré agentúre SITA poskytol Klenko.

HZDS podľa vyhlásenia uzatvára jednu etapu svojho politického pôsobenia a v nasledujúcom období sa zameria na vlastnú reformu a obnovenie dôvery. "Našim cieľom je skvalitnenie podmienok života a skutočné napĺňanie sociálnych práv všetkých občanov Slovenskej republiky," uzatvára vyhlásenie.

HZDS neuspela v marcových predčasných parlamentných voľbách, keď získala 0,93 percenta voličských hlasov a nedostala sa do parlamentu. Líder hnutia Vladimír Mečiar už spolustraníkov informoval, že odíde z predsedníckej funkcie.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Majstri sveta halušky navarili a zjedli za 15 minút
<< predchádzajúci článok
Rakúsky premiér ignoroval Čínu, stretol sa s dalajlámom

Vladimír Mečiar bude až do snemu predsedom HZDS - diskusné fórum čitateľov

Vladimír Mečiar bude až do snemu predsedom HZDS26.5. 21:43:39