Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. mája 2019

Vo Francúzsku narástol počet útokov voči členom LGBT komunityIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Paríž 14. mája (TASR) - Vo Francúzsku zaznamenali vlani nárast počtu útokov a prípadov hrubého zaobchádzania cielených na členov LGBT komunity. S odvolaním sa na utorňajšie vyhlásenie tamojšieho ministerstva vnútra o tom informovala agentúra AP.


Vlani podľa zmieneného rezortu zaznamenali 1378 takýchto incidentov, pri ktorých sa terčom stali osoby pre svoju odlišnú sexuálnu orientáciu. Ide o 34-percentný nárast oproti predvlaňajšiemu roku.

Za nárast podľa ministerstva čiastočne môže aj to, že obete takýchto činov ich už v súčasnosti nahlasujú ochotnejšie. Podľa aktivistov však medzi nimi naďalej pretrváva strach.

Približne tretina takýchto činov sa týkala fyzického či sexuálneho násilia. Vo zvyšných prípadoch išlo o urážky na verejnosti či iné prejavy hrubého zaobchádzania, uvádza ministerstvo. Dodáva, že terčom takýchto útokov boli najmä muži.

Francúzska ľudskoprávna organizácia SOS Homophobie zaznamenáva, že k nárastu počtu činov namierených proti LGBT osobám dochádza kontinuálne už posledné tri roky. Obzvlášť je to podľa nej citeľné v prípadoch fyzického násilia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nedostatok sladovníckeho jačmeňa a rast miezd môžu ovplyvniť cenu piva
<< predchádzajúci článok
Kamión skončil pri Trnave v poli, poľský vodič nafúkal

Vo Francúzsku narástol počet útokov voči členom LGBT komunity - diskusné fórum čitateľov