Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. januára 2019

Vo veku 113 rokov zomrel najstarší žijúci muž na svete



Na archívnej snímke stodvanásťročný Japonec Masazó Nonaka drží v rukách certifikát Guinnesovej knihy svetových rekordov, ktorá ho označila za najstaršieho žijúceho muža na svete počas slávnostnej ceremónie v meste Ašoro na ...



Zdieľať
Na archívnej snímke stodvanásťročný Japonec Masazó Nonaka drží v rukách certifikát Guinnesovej knihy svetových rekordov, ktorá ho označila za najstaršieho žijúceho muža na svete počas slávnostnej ceremónie v meste Ašoro na ostrove Hokkaidó na severe Japonska. Foto: TASR/AP
Sapporo 20. januára (TASR) - Japonec Masazó Nonaka, ktorého vlani v apríli uznala Guinnessova kniha rekordov za najstaršieho žijúceho muža na svete, zomrel v nedeľu ráno miestneho času vo veku 113 rokov. Informovala o tom agentúra Kjódó s odvolaním sa na jeho rodinu.


Nonaka, ktorý sa narodil 25. júla 1905 v meste Ašoro na severojaponskom ostrove Hokkaidó -- v tom istom roku Albert Einstein zverejnil svoju teóriu relativity --, zomrel vo svojom dome.

Guinnessova kniha rekordov Nonaku za najstaršieho žijúceho muža na svete uznala 10. apríla 2018, keď mal 112 rokov a 259 dní.

Podľa spomínanej britskej organizácie titul najstaršieho žijúceho muža v záznamoch patrí tiež Japoncovi. Džiroemon Kimura zomrel 12. júna 2013 vo veku 116 rokov a 54 dní.

Nanoko vyrastal vo veľkej rodine a po svojich rodičoch prevzal riadenie krčmy, ktorú teraz vedie jeho vnučka. Podľa jeho príbuzných sa Nonaka, ktorý bol na invalidnom vozíku, pravidelne kúpal v horúcich prameňoch a takisto si rád vychutnával sladkosti, pozeral televíziu a čítal noviny.

Jeho manželka, s ktorou mal Nonaka dvoch synov a tri dcéry, zomrela v roku 1992.

Za najdlhšie žijúceho človeka v záznamoch je považovaná Francúzka Jeanne Calmentová, ktorá zomrela v roku 1997 vo veku 122 rokov a 164 dní.






Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Múzeum v Trnave má skladačku pre návštevníkov, ktorí nevedia čítať
<< predchádzajúci článok
V Kľaku a Ostrom Grúni si stále veľa ľudí pripomína vojnový masaker