Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. novembra 2019

Vo Vietname zatkli osem ľudí v súvislosti s nálezom tiel v EssexeNa leteckej snímke forenzní experti vyšetrujú na mieste nálezu tridsaťdeviatich osôb vo vnútri nákladného auta v priemyselnom parku 23. októbra 2019 v britskom grófstve Essex.Zdieľať
Na leteckej snímke forenzní experti vyšetrujú na mieste nálezu tridsaťdeviatich osôb vo vnútri nákladného auta v priemyselnom parku 23. októbra 2019 v britskom grófstve Essex. Foto:
Hanoj 4. novembra (TASR) - Polícia vo Vietname zatkla osem ľudí v súvislosti s nálezom 39 tiel v návese kamióna v anglickom grófstve Essex. V pondelok o tom informovali vietnamské štátne médiá a následne tlačová agentúra Reuters.


"Na základe toho, čo sme dozvedeli od podozrivých, budeme viesť aktívne vyšetrovania v boji proti týmto gangom, ktoré ilegálne privážajú ľudí do Británie. Budeme sa ich snažiť odstrániť," uviedol Nguyen Huu Cau, policajný šéf provincie Nghe An, pre oficiálnu Vietnamskú tlačovú agentúru (VNA).

Minulý piatok zatkla vietnamská polícia dvoch ľudí a predvolala ďalších na vypočúvanie pre podozrenie z účasti na tomto prípade.

Britská polícia ešte v piatok uviedla, že sa domnieva, že všetkých 39 tiel, ktoré sa našli 23. októbra v kontajnerovom návese kamióna v anglickom Essexe, patria vietnamským občanom. Vyšetrovatelia pôvodne tvrdili, že objavené obete sú Číňania.

Odvtedy rodinám obetí britské úrady telefonicky potvrdzujú, že ich nezvestní príbuzní sú medzi mŕtvymi, uviedla agentúra DPA.

Telá 31 mužov a ôsmich žien objavili v priemyselnom parku Waterglade v meste Grays v grófstve Essex, neďaleko Londýna.

Vodiča kamióna, 25-ročného Mauricea Robinsona zo Severného Írska, obvinili zo 39-násobného zabitia, zo sprisahania s cieľom obchodovania s ľuďmi, zo sprisahania s cieľom napomáhať nelegálnej migrácii a z tzv. prania špinavých peňazí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zásah polície 17. novembra 1989 odštartoval pád totalitného režimu
<< predchádzajúci článok
Voľbu poštou zo zahraničia má uľahčiť webová aplikácia OZ Srdcom doma