Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

29. marca 2020

Vo Wu-chane znova premáva metro aj diaľkové vlaky, pasažierom kontrolujú teplotu a musia mať rúškaV stredočínskom meste Wu-chan, pôvodnom epicentre pandémie nového koronavírusu, v sobotu znova uviedli do prevádzky metro a diaľkové vlaky. Viac o ...Zdieľať
virus_outbreak_china_45656 b1996aa00eb843acbb2974ad53458394 676x451 29.3.2020  - V stredočínskom meste Wu-chan, pôvodnom epicentre pandémie nového koronavírusu, v sobotu znova uviedli do prevádzky metro a diaľkové vlaky.

Viac o téme: KoronavírusPasažieri metra musia mať na sebe rúška, kontrolujú im teplotu a musia sedieť tak, aby bolo medzi nimi vždy voľné sedadlo, uvádza štátna agentúra Sin-chua. Po otvorení vlakovej stanice podľa nej do Wu-chanu rýchlovlakom pricestovalo viac ako 12-tisíc pasažierov.

Z mesta tiež po prvý raz od vypuknutia pandémie odišiel do Európy nákladný vlak, uvádza Sin-chua. Vlak smeruje do Nemecka a vezie autodiely, elektroniku, optické vlákna a zdravotnícke potreby.

Wu-chan, kde žije 11 miliónov ľudí, uzavreli pre koronavírus 23. januára. Obmedzenia pre mesto a jeho obyvateľov však už postupne uvoľňujú, posledné by mali stiahnuť 8. apríla.
 Zdroj: Webnoviny.sk - Vo Wu-chane znova premáva metro aj diaľkové vlaky, pasažierom kontrolujú teplotu a musia mať rúška © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Matovič predstavil sedem opatrení, nazvali ich „Prvá pomoc zamestnancom, firmám a SZČO“
<< predchádzajúci článok
Slovensko pred 16 rokmi vstúpilo do NATO, členom sa stalo päť rokov po susednom Česku či Maďarsku

Vo Wu-chane znova premáva metro aj diaľkové vlaky, pasažierom kontrolujú teplotu a musia mať rúška - diskusné fórum čitateľov