Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. januára 2019

Vodafone plánuje zrušiť až 1200 pracovných miest v ŠpanielskuVodafone, ilustračná snímka.Zdieľať
Vodafone, ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Madrid/Londýn 10. januára (TASR) - Britský mobilný operátor Vodafone plánuje zrušiť až 1200 pracovných miest vo svojej španielskej divízii. Oznámil to vo štvrtok bez uvedenia ďalších detailov pred rokovaniami s odbormi, ktoré by mali začať koncom mesiaca.


Vodafone už v novembri uviedol, že plánuje znížiť svoje náklady v Španielsku a Taliansku v reakcii na náročné obchodné podmienky.

Avizované prepúšťanie sa dotkne približne 24 % z 5100 zamestnancov v Španielsku. Vodafone ho vysvetlil cenovými tlakmi v dôsledku väčšej konkurencie.

Britský operátor spresnil, že plánovaná redukcia pracovných miest je dôsledkom poklesu zisku a tržieb na španielskom trhu v prvej polovici aktuálneho fiškálneho roka, ktorý sa končí 31. marca 2019.

Dopyt po telekomunikačných službách v Španielsku sa pritom zvyšuje, ale stúpa aj konkurenčný tlak, a to núti operátorov znižovať ceny aj náklady. Vodafone dodal, že redukcia počtu pracovných miest je zameraná na ochranu investičnej kapacity a urobí z neho konkurencieschopnejšiu spoločnosť, ktorá sa dokáže lepšie prispôsobiť potrebám zákazníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Česká inflácia sa v roku 2018 spomalila na 2,1 %
<< predchádzajúci článok
Iránskeho Kurda s falošnými dokladmi uznal košický súd vinným

Vodafone plánuje zrušiť až 1200 pracovných miest v Španielsku - diskusné fórum čitateľov