Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. júna 2022

Vodca bosnianskych Srbov Dodik dúfa v návrat Trumpa k moci v USA, má za sebou aj stretnutie s PutinomVodca bosnianskych Srbov Milorad Dodik v nedeľu povedal, že dúfa, že bývalý prezident Spojených štátov amerických Donald Trump sa ...Zdieľať
russia_economic_forum_86042 db91f4c064ab453a8609a7ba2ec32a95 676x459 27.6.2022 (Webnoviny.sk) - Vodca bosnianskych Srbov Milorad Dodik v nedeľu povedal, že dúfa, že bývalý prezident Spojených štátov amerických Donald Trump sa vráti k moci. Zároveň poznamenal, že Srbi „počkajú na vhodné globálne okolnosti“, aby dosiahli svoj cieľ odtrhnutia sa od Bosny a Hercegoviny, ktorú označil za „neudržateľný štát“.


Trump sa počas svojho pôsobenia v Bielom dome len zriedka vyjadroval proti neustálym pokusom bosnianskych Srbov o destabilizáciu Bosny a Hercegoviny.

Dodik sa začiatkom tohto mesiaca stretol v Rusku s tamojším prezidentom Vladimirom Putinom a v nedeľu povedal, že je na toto stretnutie hrdý. „Povedal mi len jednu vec: ´Neopúšťame našich priateľov´. Sú to Rusi, ktorí nám neublížili,“ povedal Dodik.

Rusko podporuje Dodika, ktorý čelí sankciám USA a Británie za podkopávanie mierovej dohody z roku 1995. Tá ukončila vojnu, v ktorej zomrelo viac ako 100-tisíc ľudí a milióny zostali bez domova.Zdroj: Webnoviny.sk - Vodca bosnianskych Srbov Dodik dúfa v návrat Trumpa k moci v USA, má za sebou aj stretnutie s Putinom © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vlak sa v Česku zrazil s posunovacou lokomotívou, rušňovodič neprežil
<< predchádzajúci článok
V Bohumíne sa rýchlovlak Pendolino zrazil s lokomotívou, zomrel strojvedúci a ďalšie osoby sú zranené (foto)