Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

27. augusta 2007

Vodiča nákladného auta, ktorý sa zrazil s vlakom, obviniliVodiča nákladného auta, ktoré sa dnes ráno na železničnom priecestí v obci Malá Maňa zrazilo s vlakom, obvinili zo všeobecného ohrozenia a ublíženia na zdraví. Oboch skutkov sa ...Zdieľať

BRATISLAVA/NOVÉ ZÁMKY 27. augusta (webnoviny) - Vodiča nákladného auta, ktoré sa dnes ráno na železničnom priecestí v obci Malá Maňa zrazilo s vlakom, obvinili zo všeobecného ohrozenia a ublíženia na zdraví. Oboch skutkov sa podľa informácií nitrianskeho policajného hovorcu Miloša Fábryho dopustil z nedbanlivosti. Obvinenému mužovi teraz hrozí až päťročný trest. Nehoda sa stala krátko po 05:00, keď 42-ročný vodič nákladného auta nerešpektoval stopku a vošiel na nechránené železničné priecestie vo chvíli, keď sa blížil vlak. Vozeň narazil do zadnej časti nákladiaka, pri náraze odtrhlo náves a vlak sa vykoľajil. Ako uviedol Fábry, vo vlaku sa ťažko zranil vlakvedúci a rušňovodič, jedného cestujúceho ošetrili. Okrem zranených boli vo vlaku ešte štyria cestujúci a sprievodkyňa. Alkohol u vodiča nákladného automobilu ani u rušňovodiča nezistili. Škody na aute sa vyšplhali asi na milión a na vlaku až osem miliónov korún.

Nákladné auto zn. mercedes vošlo dnes ráno na železničné priecestie v úseku trate Úľany nad Žitavou práve v čase, keď tadiaľ prechádzal vlak. Vo vlaku, ktorý išiel z Úľan nad Žitavou do Zlatých Moraviec bolo celkom päť cestujúcich. Škodu na motorovom vozni odhadli na osem miliónov korún.

Podľa doterajších zistení vodič nákladného vozidla Mercedes, ktoré je určené na prevoz kontajnerov, pred priecestím najprv zastavil, no potom náhle vošiel na koľaje. Rušňovodič nedokázal pre krátku vzdialenosť zrážke zabrániť. Pred železničným priecestím bez závor je značka STOP! a výstražný kríž, ktorý upozorňuje na železničnú trať. Doprava v danom úseku je zastavená od 5:20. Prípad riešia dopravní policajti z Nových Zámkov a bude sa ním zaoberať vyšetrovateľ Policajného zboru.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
K 20. augustu sa zvýšila len priemerná cena LPG
<< predchádzajúci článok
Počasie v septembri približovalo, aká bude jeseň a zima

Vodiča nákladného auta, ktorý sa zrazil s vlakom, obvinili - diskusné fórum čitateľov