30. júna 2019

VODNÝ SLALOM: Grigar a Málek mieria do finále K1 v Tacene

Na archívnej snímke Jakub Grigar.

Na archívnej snímke Jakub Grigar. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Tacen 30. júna (TASR) - Dvaja z troch slovenských kajakárov postúpili do finále 3. kola Svetového pohára v slovinskom Tacene. V nedeľnom semifinále sa najviac darilo Jakubovi Grigarovi, ktorý si napravil chuť po minulotýždňových pretekoch v Čunove a skončil štvrtý. Medzi najlepšiu desiatku sa dostal aj víťaz z Čunova Andrej Málek, keď obsadil posledné postupové miesto. Za bránami finále zostal iba Martin Halčin, ten sa umiestnil na šestnástej priečke.

V ženskej C1 sa v semifinále predstavila iba Simona Glejteková, neprešla však dvanástou bránkou a s 54 trestnými sekundami skončila až na 23. pozícii. Finále K1 mužov bolo na programe od 12.40.