24hod.sk    Z domova

05. septembra 2021

Vojaci viacerých krajín sa v Zemianskych Kostoľanoch zúčastnia cvičenia Toxic Valley so skutočnými chemickými látkamiVo Výcvikovom a testovacom centre v Zemianskych Kostoľanoch sa od 6. do 26. septembra uskutoční medzinárodné chemické cvičenie Toxic Valley 2021. Je zamerané na precvičenie činnosti odberových ...Zdieľať
gettyimages 1188062267 676x451 5.9.2021  - Vo Výcvikovom a testovacom centre v Zemianskych Kostoľanoch sa od 6. do 26. septembra uskutoční medzinárodné chemické cvičenie Toxic Valley 2021.


Je zamerané na precvičenie činnosti odberových tímov SICA (Sampling and Identification of Chemical Agents) a mobilných chemických, identifikačných laboratórií.

Dvanásť zúčastnených krajín


Cvičenia Toxic Valley 2021 sa zúčastnia príslušníci Ministerstva vnútra SR a ozbrojených síl Rakúska, Belgicka, Nemecka, Českej republiky, Francúzska, Nemecka, Maďarska, Talianska, Poľska, Slovenskej republiky, Slovinska a Spojených štátov amerických. Ozbrojené sily SR (OS SR) o tom informovali na svojej internetovej stránke.

Ako pre agentúru SITA objasnil hovorca OS SR Štefan Zemanovič, na cvičení sa zúčastní približne 100 slovenských špecialistov, z toho 80 príslušníkov OS SR a takmer 200 účastníkov a pozorovateľov zo zahraničia.

Jedinečné cvičenie


„Cvičenie Toxic Valley je svojím spôsobom jedinečné, keďže sa jedná o jediné cvičenia krajín NATO, kde sú počas výcviku používané reálne toxické chemické látky a je zároveň certifikované organizáciou OPCW (Organizácia pre zákaz chemických zbraní, pozn. SITA),“ vysvetlil Zemanovič.

Prvý a druhý týždeň bude venovaný precvičeniu činnosti odberových tímov SICA. Tretí týždeň cvičenia Toxic Valley bude zameraný na precvičenie činnosti mobilných chemických, identifikačných laboratórií.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vojaci viacerých krajín sa v Zemianskych Kostoľanoch zúčastnia cvičenia Toxic Valley so skutočnými chemickými látkami © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

https://www.24hod.sk/vojaci-viacerych-krajin-sa-v-zemianskych-kostolanoch-zucastnia-cvicenia-toxic-valley-so-skutocnymi-chemickymi-latkami-cl759803.html