Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. apríla 2018

Vojenský zákrok Západu v Sýrii vyvolal protest na Cypre



Protestujúci nesú transparent s nápisom 'Ruky preč od Sýrie' počas protestu proti leteckým a raketovým útokom v Sýrii pod vedením Spojených štátov. Protest bol pred americkou ambasádou v Nikozii, hlavnom meste Cypru, 16. apríla 2018 ...



Zdieľať
Protestujúci nesú transparent s nápisom 'Ruky preč od Sýrie' počas protestu proti leteckým a raketovým útokom v Sýrii pod vedením Spojených štátov. Protest bol pred americkou ambasádou v Nikozii, hlavnom meste Cypru, 16. apríla 2018 Foto: TASR/AP
Nikózia 16. apríla (TASR) - Niekoľko stoviek Cyperčanov, Palestínčanov a Sýrčanov sa zišlo v pondelok na pokojnej demonštrácii pred americkým veľvyslanectvom v cyperskej metropole Nikózia, kde protestovali proti leteckým a raketovým útokom v Sýrii pod vedením Spojených štátov. Účastníci mávali sýrskymi zástavami a pokrikovali protizápadné heslá, informovala agentúra AP.


Podľa protestujúcich z koalície ľavicových skupín a cyperskej Pokrokovej strany pracujúceho ľudu (AKEL) s komunistickými koreňmi bola americko-britsko-francúzska "agresia" voči Sýrii neoprávnená, lebo zatiaľ nič nedokazuje, že by vláda sýrskeho prezidenta Bašára Asada použila chemické zbrane proti vlastnému ľudu. Demonštranti kritizovali aj využívanie Cypru ako štartovacieho bodu pre takéto útoky, dodala AP.

Britské lietadlá, ktoré sa zapojili do sobotňajších útokov na viaceré objekty v Sýrii, vzlietli zo základne Spojeného kráľovstva na Cypre. Spoločný zákrok Spojených štátov, Británie a Francúzska mal byť odvetou za údajné použitie chemických zbraní sýrskou armádou v meste Dúmá pri Damasku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Dnes si so sebou pre istotu zabaľte aj dáždnik, obloha bude zamračená
<< predchádzajúci článok
Osemročný chlapec útočil v škole v USA nožom na spolužiakov

Vojenský zákrok Západu v Sýrii vyvolal protest na Cypre - diskusné fórum čitateľov