Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2012

10. marca 2012

Voľby 2012: Na voľby bude dozerať viac ako 5000 policajtovSituácia na Slovensku je pred sobotňajšími predčasnými parlamentnými voľbami stabilizovaná. Občania sa môžu na voľbách pokojne a slobodne zúčastniť. Polícia je na voľby pripravená, povedal prvý ...Zdieľať
parlament obklucili tazkoodenci BRATISLAVA 9. marca (WEBNOVINY) - Situácia na Slovensku je pred sobotňajšími predčasnými parlamentnými voľbami stabilizovaná. Občania sa môžu na voľbách pokojne a slobodne zúčastniť. Polícia je na voľby pripravená, povedal prvý viceprezident PZ Ľubomír Ábel .


"V rámci volieb, mimo bežného výkonu služby, ktorý predstavuje 2 027 policajtov, bude v deň volieb nasadených do služby 5 112 policajtov v dvoch zmenách," dodal.

Do služby budú nasadení policajti zo všetkých zložiek, prevažne ale pôjde o policajtov poriadkovej služby, kriminálnej služby, dopravnej služby. Pripravené budú i špeciálne zložky či pyrotechnici.

V súvislosti s voľbami bolo prijatých osem trestných oznámení. V dvoch prípadoch ide o podozrenie z trestného činu podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti, dve pre podozrenie z volebnej korupcie, jedno pre poškodzovanie cudzích práv, jedno v súvislosti so zmarením mediálneho obrazu, jedno pre podozrenie z trestného činu vydierania a jedno pre podozrenie z trestného činu podvodu.

"O prípadných drobných hrozbách, ktoré by mohli narušiť voľby, sme informovali okrskové volebné komisie," dodal Ábel s tým, že všetci policajti boli poučení o svojich oprávneniach, aby mohli operatívne reagovať na možný problém. Zapisovateľka Ústrednej volebnej komisie Lívia Škultétyová dodala, že súčinnosť s políciou je.

ÚVK na základe poznatkov a indícií polície vyzvala okrskové komisie k zvýšenej pozornosti a zabezpečeniu poriadku vo volebnej miestnosti. Zdôraznila, že usmernenia predsedu okrskovej komisie sú pre všetky osoby, ktoré sa vo volebnej miestnosti nachádzajú.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Voľby 2012: Nevidiaci môžu k urnám aj s asistentom
<< predchádzajúci článok
Krajcer podpísal s Košičanmi zmluvy na 60 miliónov eur

Voľby 2012: Na voľby bude dozerať viac ako 5000 policajtov - diskusné fórum čitateľov