Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. novembra 2019

Voľby guvenérov v dvoch štátoch Nigérie sprevádzali násilnostiSobotňajšie voľby guvernérov v dvoch štátoch nigérijskej federácie poznamenali násilnosti. Došlo k nim aj napriek výraznej mobilizácii policajných zložiek, informovala ...Zdieľať
ilustračné foto Foto: TASR/AP
Yenagoa 16. novembra (TASR) - Sobotňajšie voľby guvernérov v dvoch štátoch nigérijskej federácie poznamenali násilnosti. Došlo k nim aj napriek výraznej mobilizácii policajných zložiek, informovala agentúra AFP. Potýčky si vyžiadali mnoho zranených.


Guvernérov volili v štáte Bayelsa a v štáte Kogi, v ktorých sa nachádzajú bohaté náleziská ropy.

V juhonigérijskom štáte Bayelsa, kde od roku 1999 vládne opozičná Ľudová demokratická strana, boli voľby v niekoľkých okrskoch zrušené v dôsledku únosu jedného z členov volebnej komisie či podpálenia hlasovacích lístkov.

Vo väčšine volebných miestností v tomto štáte sa začalo voliť s oneskorením, pričom v metropole štátu - v meste Yenagoe - sa následne pred volebnými miestnosťami tvorili dlhé rady, uviedla AFP.

Nigérijské Centrum pre demokraciu a rozvoj (CDD), ktoré monitorovalo predvolebnú kampaň i samotné hlasovanie, už v piatok informovalo, že zaznamenalo prípady podplácania členov volebných komisií, aby za víťaza volieb vyhlásili vybraného kandidáta. Išlo o úplatky vo výške 1000 dolárov. Zistilo sa aj kupovanie voličov, ktorým aktivisti politických strán núkali ryžu, ale aj hotovosť.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nór odsúdený v Rusku za špionáž je zatiaľ na bezpečnom mieste v Litve
<< predchádzajúci článok
Brezno investovalo do obnovy komunikácií viac než 180.000 eur

Voľby guvenérov v dvoch štátoch Nigérie sprevádzali násilnosti - diskusné fórum čitateľov