11. mája 2016

VOLEJBAL: Nitra získala prvý majstrovský titul po výhre nad obhajcom

Na snímke vpravo smečuje hráč Prešova Michal Rajduga, zľava hráči Nitry Matej Kubš a Marek Ludha v siedmom zápase finále play off volejbalovej extraligy mužov VK Mirad PU Prešov - VK Bystrina SPU Nitra v Prešove 11. mája 2016. Foto: TASR/Roman Hanc
Prešov 11. mája (TASR) - Volejbalisti VK Bystrina SPU Nitra zvíťazili v rozhodujúcom siedmom zápase play off najvyššej slovenskej súťaže na palubovke VK MIRAD PU Prešov 3:1 a získali prvý titul v histórii. Nitrania sa mohli radovať už v šiestom zápase, ale obhajcom titulu Prešovčanom sa pod Zoborom podarilo vyrovnať na 3:3. Doma však v rozhodujúcom súboji ťahali za kratší koniec povrazu.

V búrlivej atmosfére mali lepší štart do zápasu domáci Prešovčania, ktorí viedli 3:0. Hostia však vyrovnali na 5:5 a od tohto momentu diktovali hru. Boli úspešnejší v blokoch i v ofenzíve a po chybe domácich na podaní bol stav 13:17. Hostia si už nenechali náskok vziať a úvodný set získali pre seba - 20:25. Druhý set bol dramatickejší. Až do stavu 22:22 sa tímy naťahovali o každý bod, ale koncovku opäť zvládli lepšie Nitrania. Presné smeče Kubša a Szareka priblížili tím trénera Mareka Kardoša k vytúženému titulu. Domáci sa v kritickej situácii nevzdávali a v treťom sete sa pokúsili zápas zdramatizovať. To sa im darilo a v dramatickom závere tretieho dejstva po dvoch nitrianskych chybách zvíťazili 25:23 a znížili na 1:2. Ani štvrtý set dlho nebol jednoznačnou záležitosťou niektorého z tímov. Za stavu 18:24 mohli hostia rozhodnúť o svojom víťazstve, ale Prešovčania bojovali. Napokon však Nitrania predsa len doviedli zápas do víťazného konca.