08. mája 2016

Volejbal: Prešov vyrovnal v Nitre, o majstrovi rozhodne siedmy zápas

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov sa radujú z víťazstva 3:2 a tak vyrovnali stav série na 3:3 v šiestom zápase finále play off vo volejbale mužov medzi VK Bystrina SPU Nitra a VK Mirad PU Prešov 8. mája 2016 v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Nitra 8. mája (TASR) - Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov dokázali zvíťaziť v šiestom finálovom zápase extraligy mužov na palubovke VK Bystrina SPU Nitra po 116 minútach 3:2 a vyrovnali stav série na 3:3.

Rozhodujúci siedmy zápas je na programe v stredu 11. mája o 18.00 h v prešovskej športovej hale.
6. zápas finále play off:
VK Bystrina SPU Nitra - VK MIRAD PU Prešov 2:3 (23, -20, 16, -23,-11)

Zápas trval 116 minút. Rozhodovali: Hodoň a Daruľa, 1400 divákov.

Nitra: Kašper, Zaťko, Kubš, Ludha, Szarek, Malina, libero Turis (Hukel, Porubský, Sťahuliak). Tréner: M. Kardoš.

Prešov: Drobňák, Červeň, Halaj, Sopko, Mikovčík, Rajdunga, libero Lampart (Peleščák, Hudák). Tréner: Ľ. Šalata.
/stav série: 3:3/

Prešov pricestoval pod Zobor s cieľom odvrátiť negatívne sa vyvíjajúci stav finálovej série a od úvodu svoj predzápasový cieľ napĺňal do bodky. Kvalitnou obranou na sieti sa vďaka svojmu lídrovi Sopkovi ujali vedenia 9:4. Nitrania sa však dokázali otriasť z nekoncentrovaného vstupu do zápasu a vďaka poľskému legionárovi Szarekovi stiahli na 14:16. "Corgoni" striasli nervozitu až v koncovke prvého setu, po fantastickej obrane vyrovnali na 22:22 a nakoniec hnaní fanúšikmi dokráčali k prvému setu po výsledku 25:23.

Druhé dejstvo opäť úspešnejšie otvorili hostia, lepším servisom a útokom viedli 6:3, 9:5 aj 14:8. Zverenci Mareka Kardoša sa tak opäť museli na svojho súpera doťahovať, zlepšili však hru na sieti a dvojica Ludha a Szarek ťahala tím k vyrovnaniu skóre druhého setu. Nitre sa síce podarilo odvrátiť niekoľko prešovských setbalov, ale po chybe Kubša zo servisu vyrovnal Prešov stav setov po výsledku 25:20.

Nitrania sa poučili z priebehu prvých dvoch setov, do tretieho vstúpili oveľa sebavedomejšie, vyhrávali 8:4. Prešovčania stiahli aj na dvojbodový rozdiel (13:11), ale domáci mali stále navrch. Kľúčové okamihy tretieho dejstva prišli v jeho koncovke, hráči Bystriny dominovali a celý set nakoniec jasne vyhrali 25:16.'

Zverenci Ľuboslava Šalatu nechceli dopriať Nitre majstrovské oslavy, preto od úvodu štvrtého setu tuho bojovali o každý bod. Prešov opäť do neho lepšie vstúpil, ale "corgoni" sa neustále na svojho rivala doťahovali. Pevnejšie nervy ukázali v kľúčových okamihoch Prešovčania, ustáli tlak v koncovke, štvrté dejstvo vyhrali 25:23 a zápas musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom to bola dráma od úvodného podania, Prešov sa však lepšie dokázal vyrovnať s tlakom, nerobil chyby a rozhodujúci set vyhral 15:11. O majstrovi sa tak rozhodne až v stredajšom dueli na prešovskej palubovke.