25. mája 2017

Volejbalisti SR zdolali v kvalifikácii MS Moldavsko hladko 3:0

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Pavel Neubauer
De Koog Aan De Zaan 25. mája (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali vo svojom treťom vystúpení na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá sveta 2018 nad Moldavskom 3:0. Predtým prehrali s Rakúskom 1:3 a Luxembursko zdolali 3:0.

Zverenci trénera Miroslava Palguta majú na konte šesť bodov a pred sebou ešte dva zápasy. V piatok je voľný deň a cez víkend vyvrcholí turnaj v novom dejisku v Apeldoorne. Slováci sa ešte stretnú v sobotu s Gréckom (20.00) a na záver v nedeľu s domácim Holandskom (17.00). Na MS 2018 postúpi víťaz skupiny, tím na druhom mieste pôjde do baráže.

Kvalifikácia MS v Holandsku (Koog Aan De Zaan)

Slovensko - Moldavsko 3:0 (9, 31, 23)
Zápas trval 87 minút, rozhodovali: Kozlovskij (Ukr.) a Jankovič (Srb.), 300 divákov

SR: Mlynarčík 11, Chrtiansky 12, Kohút 6, Zaťko 1, Paták 16, Prešinský 7, libero Kubš (Palgut 1, Bencz 0, Kriško 2)
Moldavsko: Mocanu 5, Lescov 0, Didorciuc 1, Talpa 5, Voleanschii 11, Bahov 16, liberá Sceglov a Dudicov (Predius 7)

Slováci od začiatku diktovali tempo. Výborne podávali a bránili a po bloku kapitána Kohúta viedli 8:1. Pri servise Chrtianskeho narástol náskok na desať bodov (11:1). Slováci mali navrch v každej činnosti a prvý set vyhrali hladko 25:9.

Začiatok druhého setu vyšiel lepšie Moldavcom, ktorí viedli 7:4. Slováci však zareagovali okamžite. Po bloku Prešinského bolo vyrovnané 7:7 a Paták esom strhol vedenia na slovenskú stranu (9:8). Potom zachránil loptu v poli Zaťko a Paták v ťažkej situácii nekompromisne bodoval - 12:9. Slováci potom viedli 15:11 a na druhom technickom timeoute 16:14. Moldavci sa ešte vzopreli a vyrovnali na 18:18. V koncovke získali Slováci dva body za sebou, viedli 24:22, ale Moldavci oba setbaly odvrátili. Potom sa k niekoľkým setbalom dostali moldavskí volejbalisti, ale Slováci ich zmazali a napokon vyhrali set 33:31.

V treťom sete viedli Moldavci po ese Talpu 5:1. Po dobrom servise kapitána Bahova už 9:4. Esom Patáka znížili slovenskí volejbalisti na 7:10 a po dvoch Mlynarčíkových útokoch za sebou bolo 11:13. Na druhom technickom timeoute však viedlo Moldavsko 16:12. Potom prišiel na servis Kriško a po jeho dvoch esách znížili Slováci na 15:16. Kriško spravil na podaní skvelú prácu a slovenskí volejbalisti prvýkrát v tomto sete viedli (17:16). V koncovke narobil problémy servisom Kohút a Prešinský vybojoval prvý mečbal. Slováci vyhrali set 25:23 a celý duel 3:0.