09. júla 2009

Volejbalové kadetky po prehre s Nemecko iba o 13. - 16. miesto

Slovenské volejbalové kadetky budú hrať na majstrovstvách sveta v Thajsku o 13. - 16. miesto. Rozhodla o tom ich prehra v poslednom zápase G-skupiny s Nemeckom 1:3. V sobotu bude ich súperom Egypt a v ...

NAKHON RATCHASIMA 9. júla (SITA/SVF) - Slovenské volejbalové kadetky budú hrať na majstrovstvách sveta v Thajsku o 13. - 16. miesto. Rozhodla o tom ich prehra v poslednom zápase G-skupiny s Nemeckom 1:3. V sobotu bude ich súperom Egypt a v prípade víťazstva sa stretnú v nedeľu o 13. miesto s víťazom duelu Čína - Tunisko. Paradoxom je, že volejbalistky Dominikánskej republiky, ktoré boli súperkami Sloveniek v základnej skupine a skončili až za nimi na 4. mieste, budú hrať v skupine o 9. - 12. miesto.

Výsledok G-skupiny:
Slovensko - Nemecko 1:3 (22, -19, -20, -19)
Zostava SR: Abrhámová, Lukáčová, Kubaliaková, T. Crkoňová, Herelová, Radosová, libero Nikmonová (Smataníková, Kóšová, Palgutová, Drobňáková, Krišková).

Slovenky nastúpili do zápasu s Nemeckom s vedomím, že do bojov o konečné 9. - 12. miesto ich posunie len víťazstvo. Úvod do stretnutia im vyšiel perfektne a po bloku a útoku Crkoňovej viedli už 4:0. Keď potom získali opäť štyri body v rade, vyhrávali 7:3. Slovenky boli jasne lepším družstvom a vypracovali si postupne až sedembodový náskok (14:7). Nemky potom mierne znížili, ale následne sa presadila v útoku Crkoňová a na bloku Abrhámová a Slovenky viedli už o osem bodov 22:14. Set bol perfektne rozbehnutý, lenže potom prišli chyby a Nemky znížili na 22:19 z pohľadu SR. Prvý set však nakoniec vyhrali zverenky trénera Marka Henčeka 25:22.
V úvode druhého dejstva viedli volejbalistky SR po úspešnom bloku Crkoňovej o tri body, ale do väčšieho trháku, ktorý potrebovali, sa nevedeli dostať. Nemky postupne vyrovnali na 8:8 a neskôr sa dostali do vedenia 15:13. Šance slovenských hráčok na veľké víťazstvo tak postupne klesali. Záver druhého setu slovenské hráčky vôbec nezvládli a prehrali ho 19:25.

Úvod tretieho setu bol pokračovaním koncovky druhého. Slovenky sa nevedeli presadiť cez nemecký blok a prehrávali 3:7. Kadetky ešte zabojovali a vyrovnali na 9:9, keď po dobrom servise Palgutovej zasmečovala cez stred Kóšová. Lenže potom prišli opäť chyby a nemecké volejbalistky zakrátko viedli už o päť bodov 15:10. V hre slovenského družstva boli veľké výkyvy. Hráčkam chýbala obetavosť, presnosť a zdravé sebavedomie. Nemky nepredvádzali veľký volejbal, ale aj hra bez väčších chýb im stačila na to, aby boli úspešnejšie. V závere setu prehrávali slovenské hráčky už 16:24 a hoci ešte znížili na 20:24, set už nezachránili.

Vo štvrtom dejstve viedli mladé Slovenky už 7:2, ale ani tento náskok im nestačil. Nemky naštartovali svoj stroj a začali bezradné súperky ničiť jedným úderom za druhým. Slovenky sa vôbec nevedeli presadiť a z vedenia 8:6 bolo zrazu 8:15. Nakoniec prehrali tento set 19:25 a celý zápas 1:3.

Hlas:
Marek Henček (tréner SR): "Som veľmi sklamaný z predvedenej hry, ale hlavne z toho, že dievčatá neplnia naše pokyny."