Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. októbra 2016

Volkswagen neuvažuje o predaji niektorej zo značiek kvôli škandáluVolkswagen SlovakiaZdieľať
Volkswagen Slovakia Foto: TASR/Martin Baumann
Wolfsburg 7. októbra (TASR) - Volkswagen (VW) neuvažuje o predaji niektorej zo svojich značiek ani o zvýšení kapitálu, aby zvládol výdavky spojené s emisným škandálom. Uviedol to Hans Dieter Pötsch, predseda dozornej rady nemeckého koncernu, ktorý je najväčším výrobcom áut v Európe, v rozhovore pre noviny Börsen-Zeitung. Informovala o tom agentúra Reuters.


Pötsch novinám povedal, že finančná situácia skupiny Volkswagen je solídna a automobilka má veľa možností, ako financovať náklady spojené s emisným škandálom. A to aj bez mimoriadnych opatrení, ako je zvýšenie kapitálových rezerv. Dodal, že VW vôbec neuvažuje o predaji niektorej zo svojich značiek.

Volkswagenom otriasol vlani obrovský škandál, najväčší v histórii firmy. Koncern sa minulý rok v septembri pod tlakom amerických úradov priznal, že do dieselových vozidiel nainštaloval softvér, ktorý mu umožnil manipulovať s emisiami a počas testovania zamaskovať skutočné hodnoty oxidov dusíka. Po celom svete jazdí zhruba 11 miliónov takýchto vozidiel, z toho približne 8,5 miliónov v Európe.

Automobilka teraz čelí hromadným žalobám nespokojných klientov aj pokutám regulačných úradov po celom svete. Volkswagen si odložil bokom 17,8 miliardy eur na náklady spojené s emisným škandálom.

Pötsch však podľa vlastných slov neočakáva, že VW by pre škandál potreboval ešte zvýšiť svoje finančné rezervy.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na podporu kultúry národnostných menšín bude viac peňazí
<< predchádzajúci článok
Devízové rezervy Číny klesli v septembri na vyše päť ročné minimum