Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. februára 2024

Von der Leyenová prišla do Varšavy s dobrou správou. Pre Poľsko uvoľnia 137 miliárd eurEurópska únia onedlho rozhodne o uvoľnení pozastavených miliárd eur pre Poľsko z eurofondov. Vyplácanie financií Varšave bolo postavené pre politiku predchádzajúcej poľskej ...Zdieľať
poland_eu_belgium_00448 676x451 23.2.2024 (SITA.sk) - Európska únia onedlho rozhodne o uvoľnení pozastavených miliárd eur pre Poľsko z eurofondov. Vyplácanie financií Varšave bolo postavené pre politiku predchádzajúcej poľskej vlády.


Šéfka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová po rokovaniach s poľským premiérom Donaldom Tuskom uviedla, že má „dobrú správu" a rozhodnutie o uvoľnení 137 miliárd eur padne na budúci týždeň v Bruseli.

Von der Leyenová vyhlásila, že na lídrov EÚ „urobila dobrý dojem vaša snaha a snaha poľského ľudu o obnovenie právneho štátu ako základu vašej spoločnosti". „Toto je v Poľsku dôležité obdobie pre podporu demokratických hodnôt," povedala predsedníčka EK.

Suma zhruba 1,4 miliardy eur bude smerovať poľským farmárom, ktorí protestujú proti bezcolnému dovozu ukrajinských plodín do Európy.


Brusel už pre Poľsko uvoľnil približne 5 miliárd eur na projekty čistej energie krátko po tom, ako vedenie krajiny prevzala vláda Donalda Tuska.
Zdroj: SITA.sk - Von der Leyenová prišla do Varšavy s dobrou správou. Pre Poľsko uvoľnia 137 miliárd eur © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko nemá dostatočný vankúš ľudí z domácich zdrojov, ktorí by mohli pomôcť tlmiť pokles ekonomicky aktívneho obyvateľstva
<< predchádzajúci článok
Korčok: Každý vidí, že financovanie Pellegriniho prezidentskej kampane je fraška. Do paláca sa chce premlčať