Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. apríla 2024

Von der Leyenová sľúbila, že bude bojovať proti Putinovým priateľom v EÚ, ktorí chcú ukradnúť budúcnosť EurópyŠéfka Európskej komisie a popredná kandidátka stredopravej Európskej ľudovej strany (Zdieľať
rpuar1v2 676x380 8.4.2024 (SITA.sk) - Šéfka Európskej komisie a popredná kandidátka stredopravej Európskej ľudovej strany (EPP) vo voľbách do Európskeho parlamentu Ursula von der Leyenová sľúbila, že bude bojovať proti krajne pravicovým „priateľom Putina“, ktorí chcú „ukradnúť budúcnosť Európy“. Referuje o tom web eurointegration.com.ua s odvolaním sa na Euractiv.


Von der Leyenová to uviedla pri štarte svojej predvolebnej kampane v Aténach, kde zavítala na oslavy 50. výročia gréckej vládnucej strany Nová demokracia. Vo svojom vyhlásení zaútočila na ruského vodcu Vladimira Putina a jeho európskych spojencov. Povedala, že v nadchádzajúcich voľbách do Európskeho parlamentu v júni „naša zjednotená a mierová Európa čelí výzvam zvnútra aj zvonka“.

Pri načrtnutí početných hrozieb, ktorým Európa v súčasnosti čelí, povedala, že Rusko sa nesnaží len vymazať Ukrajinu z povrchu zemského. „Ruská agresia je širšia: už roky vykonáva hybridné útoky proti Európe. Buď prostredníctvom kybernetických útokov, cez manipuláciu sociálnych médií, alebo cez inštrumentalizáciu migrantov,“ povedala šéfka Európskej komisie.

Von der Leyenová dodala, že „Putinovi priatelia tu v Európe“ sa snažia „prepísať našu históriu a ukradnúť našu budúcnosť pod rúškom populistov alebo demagógov“.
Zdroj: SITA.sk - Von der Leyenová sľúbila, že bude bojovať proti Putinovým priateľom v EÚ, ktorí chcú ukradnúť budúcnosť Európy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Požiar na ruskom ľadoborci si vyžiadal jednu obeť, príčiny jeho vzniku nie sú známe
<< predchádzajúci článok
Nájomné A-čkových kancelárií bude kvôli indexácii drahšie. Riešením je kúpa vlastných priestorov