Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

01. júna 2020

Vráskavec dlhoplutvý sa zatúlal do vôd pri Montreale, zrejme zablúdil pri hľadaní potravy (video)Do vôd pri Montreale, stovky kilometrov od jeho prirodzených miest výskytu, sa zatúlal vráskavec dlhoplutvý. Obrovskú veľrybu, ktorej vek je podľa odhadov dva až tri roky, spozorovali cez víkend v Rieke ...Zdieľať
canada_humpback_whale_montreal_01002 efaf537dfb4d4875ae7d63ccdcb47ef9 676x464 1.6.2020  - Do vôd pri Montreale, stovky kilometrov od jeho prirodzených miest výskytu, sa zatúlal vráskavec dlhoplutvý. Obrovskú veľrybu, ktorej vek je podľa odhadov dva až tri roky, spozorovali cez víkend v Rieke svätého Vavrinca pred panorámou kanadskej metropoly.

Veľryba zrejme zablúdilaJe to pravdepodobne tá istá veľryba, ktorú videli už niekoľko dní predtým v blízkosti mesta Quebec, uviedla Marie-Eve Mullerová, hovorkyňa organizácie Group for Research and Education on Marine Mammals (GREMM).

Podľa jej údajov zviera zrejme zablúdilo pri hľadaní potravy.

Záchranný tím nebude musieť zasiahnuť


Je navyše možné, že vráskavec sa zdrží vo vodách Montrealu aj niekoľko mesiacov. Pre tamojšie vodné toky a kanály sa mu však už pravdepodobne nepodarí dostať po rieke ďalej na západ.

Nie je ale nutné, aby zasiahol záchranný tím a dostal ho späť do jeho prirodzenej oblasti výskytu.

"Momentálne je veľryba zdravá, stravuje sa prirodzeným spôsobom. Najlepšie je nechať prírode voľnú ruku," uviedla Mullerová. Zároveň vyjadrila nádej, že sa zviera samo od seba rozhodne "odplávať späť za vlastnými".
 Zdroj: Webnoviny.sk - Vráskavec dlhoplutvý sa zatúlal do vôd pri Montreale, zrejme zablúdil pri hľadaní potravy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Huawei uvádza na trh nový dostupný smartfón Y5p, zaujme pomerom ceny a výkonu
<< predchádzajúci článok
Google odložil spustenie operačného systému Android 11

Vráskavec dlhoplutvý sa zatúlal do vôd pri Montreale, zrejme zablúdil pri hľadaní potravy (video) - diskusné fórum čitateľov