Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. februára 2020

Vražda premiéra Palmeho je možno o krok bližšie k vyšetreniu, v prípade chcú vzniesť obžalobuNevyriešená vražda bývalého švédskeho premiéra Olofa Palmeho spred 34 rokov je možno o krok bližšie k vyšetreniu. Tvrdí to vyšetrujúci prokurátor Krister Petersson, ktorý si je podľa ...Zdieľať
palme 676x414 19.2.2020 (Webnoviny.sk) - Nevyriešená vražda bývalého švédskeho premiéra Olofa Palmeho spred 34 rokov je možno o krok bližšie k vyšetreniu.


Tvrdí to vyšetrujúci prokurátor Krister Petersson, ktorý si je podľa vlastných slov istý, že "dokáže vysvetliť, čo sa stalo a kto je za to zodpovedný".

Prokurátor chce vzniesť obžalobu


V rozhovore pre švédsku vysielaciu spoločnosť SVT sa tiež vyjadril, že jeho cieľom je v prvej polovici roka 2020 v prípade vzniesť obžalobu. Nemenoval však žiadnych podozrivých ani nestanovil dátum, kedy by mohol oznámiť obžalobu.

Zločin ostal nevyriešený


Palmeho zastrelili 28. februára 1986, keď spolu s manželkou Lisbeth odchádzali z kina v Štokholme. Žena pri útoku utrpela zranenia a strelca neskôr identifikovala ako Christera Petterssona, ktorého najprv odsúdili za Palmeho vraždu, no odvolací súd ho oslobodil a zločin tak ostal nevyriešený. Pettersson zomrel v roku 2004 vo veku 57 rokov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Vražda premiéra Palmeho je možno o krok bližšie k vyšetreniu, v prípade chcú vzniesť obžalobu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rešpekt k pravde je esenciou právneho štátu, vyhlásila Čaputová pri prijatí investigatívnych novinárov
<< predchádzajúci článok
Protestujúci poslanci PS/Spolu by sa mali vzdať spôsobilosti na právne úkony, vyhlásil Fico

Vražda premiéra Palmeho je možno o krok bližšie k vyšetreniu, v prípade chcú vzniesť obžalobu - diskusné fórum čitateľov