Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

11. júla 2009

Vrcholom druhého dňa Colours of Ostrava koncert Jamieho CullumaVrcholom piatkového programu multikultúrneho festivalu Colours of Ostrava (9. – 12. júla, Ostrava) bolo vystúpenie britského muzikanta Jamieho Culluma. Dvadsaťdeväťročná hviezda džezpopu odohrala koncert ...Zdieľať
OSTRAVA 11. júla (WEBNOVINY) - Vrcholom piatkového programu multikultúrneho festivalu Colours of Ostrava (9. – 12. júla, Ostrava) bolo vystúpenie britského muzikanta Jamieho Culluma. Dvadsaťdeväťročná hviezda džezpopu odohrala koncert po 21:45 na hlavnom Česká spořitelna stagei v Podhradí, kde na ňu bolo zvedavých niekoľko tisíc ľudí. Hneď po príchode na pódium Cullum pozdravil návštevníkov niekoľkými českými slovami. Neskôr poznamenal, že čeština je pre Angličana mimoriadne ťažký jazyk. Jednou z prvých odohraných skladieb bola pieseň Twentysomething pochádzajúca z rovnomenného albumu z roku 2003. Charizmatický hudobník, ktorý počas vystúpenia hral na niekoľkých hudobných nástrojoch ako klavír, klávesy či akustická gitara, pôsobil veľmi energicky a divákov často prekvapoval upravenými verziami známych skladieb. Na začiatku napríklad predstavil hit Don't Stop the Music barbadoskej speváčky Rihanny. Po jeho odspievaní poznamenal, že táto verzia sa bude dokonca nachádzať aj na pripravovanom albume The Pursuit, ktorý sa na trh dostane v novembri. Ďalšie veľké prekvapenie čakalo na jeho fanúšikov už o niekoľko minút neskôr. Rodák z Essexu totiž len pomocou svojho hlasu a vyťukávania prstami na drevené obloženie klavíra odspieval a zároveň odohral slávny Thriller Michaela Jacksona. Od publika za to zožal obrovský potlesk. Cullum ukončil svoju 75 minút trvajúcu vynikajúcu šou ďalšou coververziou od speváčky Rihanny. Spoločne s divákmi si zaspieval jej najväčší hit – Umbrella.


Po jeho vystúpení sa návštevníci zabávali napríklad na koncerte americkej formácie The Violet Burning či po polnoci na koncerte etno-elektronickej britskej skupiny Asian Dub Foundation. Podľa organizátorov sa v piatok v areáli festivalu pohybovalo už viac ako 15-tisíc platiacich návštevníkov. Hviezdou sobotňajšieho večera bude v srdci severomoravskej metropoly britská kapela Morcheeba, ktorá v Ostrave predstaví piesne z ostatného albumu Dive Deep (2008) i staršie hity ako Rome Wasn't Built in a Day, World Looking In, Way Beyond či Trigger Hippie. Predstaví sa i frontman skupiny Yes Jon Anderson. "Vystúpi sám iba s gitarou, tak ako to zvykol robievať v posledných rokoch. Zahrá skladby pochádzajúce zo všetkých období jeho kariéry, vrátane tých, ktoré vytvoril s Vangelisom,“ uviedla dramaturgička a riaditeľka festivalu Zlata Holušová. Na hlavnom pódiu v sobotu večer vystúpi aj žijúca legenda českého pesničkárstva Jaromír Nohavica. "O vystúpení Nohavicu sa bavíme už od samotného začiatku podujatia. Tento rok sa nám konečne podarilo nájsť vhodný termín i okolnosti jeho koncertu," prezradila Holušová. Sobotňajší program na hlavnom pódiu uzavrú Stereo MCs. V posledný nedeľný večer sa na festivale predstaví David Byrne, ktorý do Ostravy pricestuje v rámci turné k novému albumu Everything That Happens Will Happen Today (2008) - návratu k spolupráci s Brianom Enom. Program na hlavnom pódiu uzavrie americký saxofonista Maceo Parker.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Dnes začína štvordňový festival Colours of Ostrava (9. 7. 2009)
 Thievery Corporation na festivale Colours of Ostrava nevystúpia (10. 4. 2009)
 Skupina Asian Dub Foundation vystúpi na Colours of Ostrava (4. 3. 2009)
 Na festivale Colours of Ostrava vystúpi legendárny Maceo Parker (3. 12. 2008)nasledujúci článok >>
Banderas prevzal Cenu prezidenta karlovarského festivalu
<< predchádzajúci článok
Známy je už program Open Jazz Festu

Vrcholom druhého dňa Colours of Ostrava koncert Jamieho Culluma - diskusné fórum čitateľov