Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

16. júla 2010

Všetko o vodách na jednom miesteLeto so svojimi tropickými horúčavami prináša mnohým ľuďom zdravotné ťažkosti. Aby sme im mohli predchádzať, nesmieme zabúdať na pitný režim. Základom správneho pitného režimu je kvalitná a ...Zdieľať
voda budis BRATISLAVA 16. júla (WBN/PR) - Leto so svojimi tropickými horúčavami prináša mnohým ľuďom zdravotné ťažkosti. Aby sme im mohli predchádzať, nesmieme zabúdať na pitný režim. Základom správneho pitného režimu je kvalitná a mikrobiologicky bezchybná voda. Spolu s vhodne zvolenými prírodnými minerálnymi vodami významne dopĺňa stratu minerálnych látok a tvorí tak základ ideálneho a zdravého pitného režimu.


Najkomplexnejšie a najpodrobnejšie informácie o vodách, ktoré na Slovensku pijeme, ponúka od februára 2010 webová stránka www.copijeme.sk, ktorú založilo neziskové záujmové združenie, Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd (AVNM). Ide o najväčší slovenský webový portál špecializovaný na témy vôd, vodných zdrojov a dôležitosti vody v živote človeka.

Portál www.copijeme.sk prešiel v ostatných dňoch výraznými úpravami a od piatka 16. júla ponúka čitateľom nové zaujímavé rubriky, aktuality a dôležité informácie z oblasti vôd, názory a rady renomovaných odborníkov. Čitatelia sa dozvedia všetko o pitnom režime, zásadách pitia vôd, pozitívnych a liečivých účinkoch, ale i zdravotných rizikách pitia vôd z verejných vodovodov. Stránka prezentuje názory slovenských i zahraničných odborníkov a lekárov na vplyv dusičnanov, chlóru, vápnika, horčíka, sodíka a iných zložiek vody na zdravie človeka. Čitatelia sa dozvedia, aké možné nebezpečenstvá kontaminácie pitných vôd hrozia pri povodniach a postupy, ako ich účinne riešiť.

Podľa najnovších globálnych výskumov väčšina populácie vo vyspelých krajinách trpí nedostatkom horčíka a vápnika. Keďže mnohé potraviny sú pri priemyselnom spracovaní zbavené dôležitých minerálov, v kombinácii s pitím výlučne demineralizovanej vody, môže dochádzať k zvyšovaniu rizika vzniku kardiovaskulárnych ochorení. Najprirodzenejším spôsobom, ako si udržiavať zdravie a dopĺňať chýbajúce minerály, je vhodne zvolená voda. Čitatelia sa dozvedia bližšie informácie o najnovších výskumoch i názory týkajúce sa zdravotného významu jednotlivých minerálov vo vode.

„Hlavným cieľom projektu www.copijeme.sk je poskytnúť širokej verejnosti komplexné, korektné a praktické informácie tak, aby si každý človek mohol vybrať nielen vodu vhodnú na pitie, ale aj zdravú vodu na pitie,“ uviedla výkonná riaditeľka AVNM Lucia Tomišová.

Odbornými garantmi projektu www.copijeme.sk sú prezidentka Asociácie slovenských kúpeľov a viceprezidentka Európskeho zväzu kúpeľov MUDr. Janka Zálešáková a Prof. RNDr. Jozef Čársky, CSc., z Ústavu lekárskej chémie, biochémie a klinickej biochémie Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Záujem Slovákov o zájazdy do Grécka opäť narastá
<< predchádzajúci článok
MŠ SR dnes musí zaplatiť pokutu za učebnice

Všetko o vodách na jednom mieste - diskusné fórum čitateľov