Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. marca 2007

VÚB banka plánuje vyplatiť dividendy v objeme 2,816 mld. SkVÚB banka plánuje z minuloročného čistého zisku vo výške takmer 3,759 mld. Sk vyplatiť akcionárom dividendy v objeme 2,816 mld. Sk. Návrh výšky dividendy na každú akciu VÚB banky v nominálnej ...Zdieľať

BRATISLAVA 5. marca (WEBNOVINY) - VÚB banka plánuje z minuloročného čistého zisku vo výške takmer 3,759 mld. Sk vyplatiť akcionárom dividendy v objeme 2,816 mld. Sk. Návrh výšky dividendy na každú akciu VÚB banky v nominálnej hodnote 1 000 Sk predstavuje 217 Sk. Akcionári banky o tom rozhodnú na svojom riadnom valnom zhromaždení, ktoré sa uskutoční 4. apríla tohto roka. Na účet nerozdeleného zisku minulých rokov by malo smerovať 942,3 mil. Sk. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Na programe valného zhromaždenia má byť aj schválenie riadnej individuálnej účtovnej závierky za rok 2006, ako aj zmena stanov VÚB. Podstata navrhovaných zmien stanov spočíva v zohľadnení názvu bankovej skupiny Intesa Sanpaolo kvôli fúzii Banca Intesa s talianskou bankou Sanpaolo. Rozhodujúcim dňom pre uplatnenie práva účasti na valnom zhromaždení je 30. marec 2007.

Majoritným vlastníkom VÚB s 96,49-percentným podielom na základnom imaní banky je talianska Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Na Slovensku poskytuje VÚB svoje služby prostredníctvom 207 retailových pobočiek a 11 hypotekárnych centier. VÚB zároveň prevádzkuje 35 firemných pobočiek špecializovaných najmä na poskytovanie služieb malým a stredným podnikom a samospráve.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
New York stále trápia potkany
<< predchádzajúci článok
Mladý slovenský snowboardista zahynul pri Salzburgu