Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

13. februára 2006

VW asi zatvorí neziskové závody na výrobu súčiastokNemecká automobilka Volkswagen (VW) v rámci rozsiahlej reštrukturalizácie pravdepodobne zatvorí, alebo predá neziskové továrne na výrobu automobilových súčiastok. Uviedol to v pondelok ...Zdieľať

FRANKFURT 13. februára (WN/SITA, AFP) - Nemecká automobilka Volkswagen (VW) v rámci rozsiahlej reštrukturalizácie pravdepodobne zatvorí, alebo predá neziskové továrne na výrobu automobilových súčiastok. Uviedol to v pondelok riaditeľ skupiny VW Brand Group Wolfgang Bernhard v rozhovore pre automobilový časopis Autogramm. "Zvažujeme zatvorenie prevádzok, ktoré nie sú príliš konkurencieschopné. Alternatívnou by mohol byť partner, ktorý by takéto prevádzky prevzal, čím by sa zachovali pracovné miesta," vyhlásil Bernhard, podľa ktorého musia ohrozené prevádzky prejsť prísnym ozdravovacím programom.

Najväčší európsky výrobca automobilov Volkswagen minulý piatok oznámil hĺbkový reštrukturalizačný program, v rámci ktorého by mala spoločnosť počas nasledujúcich troch rokov prepustiť až 20 tis. zamestnancov. Z tohto počtu približne 14 tis. pracovníkov odíde do dôchodku, uviedol personálny riaditeľ Volkswagenu Horst Neumann. Podľa magazínu Autogramm sa potom prepúšťanie najviac dotkne závodov na výrobu komponentov.

Volkswagen celosvetovo zamestnáva vyše 340 tis. pracovníkov. Na Slovensku pôsobí prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Volkswagen Slovakia, a.s. V roku 1991 začal Volkswagen s výrobou v Bratislave a od roku 2000 má svoju prevádzku aj v Martine. V súčasnosti zamestnáva Volkswagen Slovakia približne 8 700 pracovníkov.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Štátnom divadle Košice Rusalka v réžii Zdeňka Trošku
<< predchádzajúci článok
Simple Minds zavítajú v marci na Slovensko