Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. marca 2009

VW Slovakia bude naďalej redukovať výrobu luxusných áutVolkswagen (VW) Slovakia nebude s najväčšou pravdepodobnosťou vyrábať modely Volkswagen Touareg a Porsche Cayenne ani vo štvrtok a piatok tohto týždňa. Pre agentúru SITA to potvrdil predseda odborov ...Zdieľať
BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) - Volkswagen (VW) Slovakia nebude s najväčšou pravdepodobnosťou vyrábať modely Volkswagen Touareg a Porsche Cayenne ani vo štvrtok a piatok tohto týždňa. Pre agentúru SITA to potvrdil predseda odborov automobilky Zoroslav Smolinský. Rovnaké obmedzenie produkcie už pritom spoločnosť prijala v uplynulom 10. týždni a uvedené modely by sa zároveň nemali vyrábať ani posledné dva pracovné dni 12. týždňa. "Definitívne sa však o tom rozhodne až budúci pondelok alebo utorok," povedal Smolinský. Odborár pritom potvrdil, že dotknutí zamestnanci si môžu čerpať dovolenku, alebo využívať flexikonto, pričom dostanú 100 % mzdy.


Automobilka iba v stredu minulého týždňa potvrdila, že v bratislavskom závode obmedzí výrobu na 8 dní od 6. do 17. apríla tohto roku. Toto opatrenia sa nebude týkať dôležitých úsekov výroby komponentov v závode Martin. Od 6. do 9. apríla budú mať zamestnanci nárok čerpať si dovolenku, od 13. do 16. apríla siahne spoločnosť na flexikonto. Pracovníci budú mať pritom zabezpečenú 100-percentnú mzdu. VW Slovakia mal prerušenú výrobu aj od 16. do 24. februára tohto roka.

Koncern Volkswagen pôsobí na Slovensku prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Volkswagen Slovakia, ktorá je výrobno-montážnym podnikom. V Bratislave vyrába nemecká automobilka VW Touareg, Audi Q7, časť vozidiel Porsche Cayenne a Škodu Octavia, v Martine má závod na výrobu prevodoviek a komponentov do prevodoviek a v Košiciach sa pripravujú autá na export do Ruska. Automobilka zamestnáva okolo 8 tis. pracovníkov.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyše 600 fotografií zo súťaže CZECH PRESS PHOTO na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Po smrti policajta v Severnom Írsku nenastanú staré časy