Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

08. júla 2007

VW uvažuje o výstavbe závodu v Severnej AmerikeNajväčší európsky výrobca automobilov Volkswagen (VW) uvažuje nad výstavbou nového závodu v Severnej Amerike, pokiaľ dolár zostane na nízkej úrovni. Uviedol to generálny riaditeľ nemeckej ...Zdieľať

FRANKFURT 8. júla (WEBNOVINY) - Najväčší európsky výrobca automobilov Volkswagen (VW) uvažuje nad výstavbou nového závodu v Severnej Amerike, pokiaľ dolár zostane na nízkej úrovni. Uviedol to generálny riaditeľ nemeckej automobilky Martin Winterkorn v rozhovore pre magazín Focus. Euro sa pohybuje voči doláru a japonskému jenu blízko historického maxima, čo sťažuje európskym automobilkám možnosť konkurovať autám vyrobeným v Spojených štátoch amerických a Japonsku, pričom táto skutočnosť znepokojuje aj niektorých politikov eurozóny.

Volkswagen má v Amerike zatiaľ jediný závod, v meste Puebla v Mexiku, v ktorom sa vyrábajú modely Jetta a New Beetle, ale taktiež autobusy a nákladné automobily. Winterkorn povedal, že Volkswagenu sa doposiaľ v USA veľmi nedarilo, preto verí, že plánované založenie nových predajní mimo Detroitu, centra výroby amerických automobilov, priblíži nemeckú spoločnosť bližšie k americkým spotrebiteľom. Ako Winterkorn dodal, Volkswagen zvýši v tomto roku výrobu na viac ako 6 mil. automobilov z minuloročných 5,7 mil. kusov, pričom cieľ 10-percentného rastu produktivity je v tomto roku dosiahnuteľný.

SITA, Reuters, AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Otec Lindsay Lohan obviňuje z problémov dcéry matku
<< predchádzajúci článok
Avril Lavigne popiera obvinenia z plagiátorstva

VW uvažuje o výstavbe závodu v Severnej Amerike - diskusné fórum čitateľov