Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. októbra 2019

Výberové konanie do slovenskej akreditačnej agentúry VŠ končí 15.10.Ilustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 8. októbra (TASR) - Už len do polovice októbra majú uchádzači možnosť zasielať prihlášky v rámci výberových konaní do orgánov Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo (SAAVŠ). Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR na svojej internetovej stránke.


Rezort školstva vyhlásil výberové konania v júni na pozície členov odvolacej komisie a kontrolóra. "Žiadosti spolu s požadovanými dokladmi je možné podať najneskôr v termíne do 15. októbra. Na žiadosti podané po stanovenom termíne sa neprihliada," poznamenalo MŠVVŠ.

V prípade odvolacej komisie sa bude obsadzovať päť riadnych pozícií členov a dvaja náhradníci. Ich hlavnou náplňou práce bude skúmanie postupov výkonnej rady agentúry a pracovných skupín na základe námietok podaných účastníkom konania k rozhodnutiam alebo k vyjadreniam výkonnej rady agentúry.

Medzi hlavné úlohy kontrolóra SAAVŠ patrí kontrolovanie hospodárenia agentúry, vyjadrenie sa k výročnej správe o činnosti a hospodárení agentúry, ako aj podávanie návrhov predsedovi výkonnej rady agentúry na odstránenie zistených nedostatkov.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kanadský premiér čelil v predvolebnej debate kritike protikandidáta
<< predchádzajúci článok
V týchto krajoch zasahuje polícia pre údajné prevádzačstvo

Výberové konanie do slovenskej akreditačnej agentúry VŠ končí 15.10. - diskusné fórum čitateľov