Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. marca 2017

Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií bude riešiť cestu A. Kisku do Poľska



Andrej Kiska, archívne foto.



Zdieľať
Andrej Kiska, archívne foto. Foto: TASR - Štefan Puškáš
Bratislava 28. marca (TASR) - Výbor Národnej rady SR pre nezlučiteľnosť funkcií bude riešiť podnet voči prezidentovi Andrejovi Kiskovi. Týka sa jeho cesty do Poľska, kam mal zobrať vládnym špeciálom svoju dcéru Natáliu a iné súkromné osoby a zúčastnil sa na poklepaní základného kameňa mrakodrapu, ktorý má postaviť spoločnosť HB Reavis, v ktorej robí jeho dcéra. TASR o tom informoval predseda výboru Martin Poliačik (SaS).


Podávatelia podnetu považujú za "neprípustné", aby prezident SR chodil na súkromné podujatia vládnym špeciálom. A tiež, aby touto letkou vozil dcéru a iné súkromné osoby. V Kiskovom konaní vidia viacnásobný konflikt záujmov a zneužitie štátnych peňazí na osobný a rodinný prospech a účel.

Riaditeľ tlačového a komunikačného odboru Kancelárie prezidenta Roman Krpelan zdôrazňuje, že prezident bol v Poľsku na pozvanie tamojšej hlavy štátu Andrzeja Dudu, kde prvý deň absolvoval pracovné stretnutie vo Varšave a druhý deň prezidenti spolu lyžovali v Zakopanom.

"Súčasťou pracovného programu prezidenta bolo aj poklepanie základného kameňa najväčšej slovenskej investície v Poľsku, výstavby najvyššej budovy v strednej Európe. Prezident počas svojich ciest v zahraničí navštevuje aj pobočky slovenských firiem, napr. Soitron v Bulharsku aj teraz v Izraeli Seak Energetics," doplnil Krpelan.

Zdôraznil, že súčasťou delegácie prezidenta Kisku v Poľsku na palube lietadla neboli ani žiadni rodinní príslušníci, ani žiadne súkromné osoby. "Nikto z členov rodiny prezidenta Kisku nebol v čase jeho návštevy v Poľsku," dodal Krpelan.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Polícia vypátrala väzňa, ktorý ušiel z výkonu práce pri Košiciach
<< predchádzajúci článok
SaS: Novela Zákonníka práce je diskriminačná, zvážime podanie na ÚS SR