Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. augusta 2021

Výhry v očkovacej lotérii sú nižšie, štát z nich totiž odpočíta 19-percentnú daňPo nedeľnej očkovacej lotérii jedna výherkyňa získala 101-tisíc eur. Zo sumy nad 350 eur jej však odpočítajú 19-percentnú daň. Ide o štandardný ...Zdieľať
peniaze 3 676x451 18.8.2021 (Webnoviny.sk) - Po nedeľnej očkovacej lotérii jedna výherkyňa získala 101-tisíc eur. Zo sumy nad 350 eur jej však odpočítajú 19-percentnú daň. Ide o štandardný proces zrážkovej dane.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku


Očkovacia prémia sa totiž zdaňuje ako finančná výhra v bežnej súťaži. V prípade 100-eurových výhier táto podmienka neplatí. Výhra v hodnote menej ako 350 eur je oslobodená od dane.

„V prípade sprostredkovateľského bonusu nejde o výhru, ale o bonus, ktorý nebude podliehať zdaneniu,“ doplnilo pre agentúru SITA tlačové oddelenie ministerstva financií.

Očkovacia lotéria začala v nedeľu večer 15. augusta. Už hneď po prvom večeri sa objavili kontroverzné situácie, keď napríklad jedna súťažiaca prišla o výhru 400-tisíc eur. Jej televízny signál cez internet mal omeškanie, a teda nevidela na obrazovke heslo, ktoré mala do telefónu povedať v časovom limite.


Zdroj: Webnoviny.sk - Výhry v očkovacej lotérii sú nižšie, štát z nich totiž odpočíta 19-percentnú daň © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavské združenie Vagus získalo od štátu financie na bývanie, ľudia bez domova dostanú novú šancu
<< predchádzajúci článok
Pápež František hovorí o dôležitosti očkovania vo videu, vníma ho ako skutok lásky (video)

Výhry v očkovacej lotérii sú nižšie, štát z nich totiž odpočíta 19-percentnú daň - diskusné fórum čitateľov